CD Projekt Red spravilo odvážny krok. Kúpilo kanadské štúdio

Odoberaj novinky cez  Google News
CD Projekt RED Vancouver
Zdroj: cdprojekt.com

CD Projekt Red to v poslednom čase nemá vôbec ľahké. Ich najnovší počin, Cyberpunk 2077, stále nie je v najlepšom stave. Do toho treba pripočítať nedávny hackerský útok, ktorý vývojárom taktiež nepridal na nálade. Problémov je tak viac než dosť.

Aj na základe toho tak prišla najnovšia informácia ako blesk z jasného neba. Poľskí vývojári nelenia a kúpili kanadské štúdio Digital Scapes. Vyplýva to z oficiálneho oznámenia poľskej spoločnosti.

Digital Scapes sa stali súčasťou herného trhu v roku 2012. Založené bolo ľuďmi z BioWare, Radical Entertainment a Relic. Za roky svojej existencie sa značne rozrástlo.

Pracovali napr. s Techland na tvorbe módu pre Dying Light. Ich posledná spolupráca sa týkala priamo CD Projekt Red, keď pracovali na Cyberpunk 2077. Vyzerá to teda tak, že sa im spolu pracovalo dobre, pričom to vyústilo do samotnej kúpy.

Po novom tak kanadské štúdio ponesie názov CD Projekt RED Vancouver. „Veľmi talentovaný tím Digital Scapes je dokonalým základom pre vybudovanie širšieho tímu,“ uviedol technický riaditeľ a vedúci výroby Pawel Zawodny.

Nadšenie však srší aj z opačnej strany. „Je to skvelá príležitosť pre kanadských vývojárov zapojiť sa do neuveriteľnej značky a pre poľské štúdio využiť hlboký kanadský zdroj talentov a jeho herné remeslo,“ uviedol riaditeľ Digital Scapes, Marcin Chudy.