CD Projekt Red sa vyjadrilo k informáciám od údajného zamestnanca spoločnosti

Odoberaj novinky cez  Google News
CD Projekt RED ilustračná foto
Zdroj: primestyleltd.com

Pred nejakým časom sociálnymi sieťami kolovali vyhlásenia údajného zamestnanca spoločnosti CD Projekt Red. Informácie boli prevažne pozitívneho charakteru. Práve preto je zaujímavá reakcia, ktorá prišla od poľských vývojárov. Informuje o tom portál PC Gamer.

Pripomenieme, že vývojár sa rozpísal o tom, ako bola veľká časť herného kódu prepísaná. Podľa dotyčného zamestnanca, by sme sa vďaka tomu mali dočkať množstva nového obsahu. Vývojári mali pred vydaním hry škrtnúť cez 50 tisíc riadkov s dialógmi, ktoré by sa však mali s aktualizáciami vrátiť. A otvoriť by sa malo aj množstvo ďalších apartmánov, ktoré sú momentálne zamknuté.

O to zarážajúcejšie potom vyznieva reakcia od samotných vývojárov z CD Projekt Red. Tí sa prostredníctvom svojho Twitter účtu rozhodli na tieto správy zareagovať. „Normálne špekulácie nekomentujeme, tentokrát ale chceme urobiť výnimku, pretože tento príbeh je jednoducho nepravdivý,“ uviedli.

Prečo sa vývojári rozhodli poprieť v podstate pozitívne informácie zatiaľ nie je známe. Hráči sa na sociálnych sieťach smejú, že išlo o jedny z mála dobrých noviniek o hre. CD Projekt Red totiž od vydania Cyberpunk 2077 čelí vlne kritiky za to, ako hra, najmä na starých konzolách, vyzerá.

Niektoré spoločnosti na ňu dokonca podali aj trestné oznámenie o čom sme vás informovali aj v samostatnom článku. Aj to môže byť dôvodom, prečo sa poľské štúdio rozhodli správy takto komentovať. Po prvotnom fiasku zrejme nechcú, aby hráči očakávali niečo, čo nakoniec nedostanú, alebo dostanú len v menšej miere.