CD Projekt Red sa stal terčom hackerov, tí sa chystajú štúdio potopiť

Odoberaj novinky cez  Google News
CD Projekt Red hack
Zdroj: pixabay.com, spawn.sk

Štúdio CD Projekt Red sa stalo terčom hackerov, ktorí získali prístup k dôverným a súkromným informáciám a dokumentom. Išlo o cielený útok priamo na štúdio. Podľa všetkého sa im okrem toho podarilo získať aj zdrojové kódy v podstate všetkých hier od tohto poľského štúdia. CD Projekt Red už podniká kroky.

Spoločnosť to oznámila na svojom Twitteri kde poznamenala, že ich interné systémy boli napadnuté a útočníci dokonca nechali aj odkaz. Ten bol vypustený na verejnosť a tvrdí, že útočníci teraz majú prístup k zdrojovým kódom hier Cyberpunk 2077, Witcher 3, Gwent a dokonca aj k zatiaľ nevydanej verzii Witcher 3. V tomto prípade ide pravdepodobne o verziu pre next-gen konzoly, ktorá má vyjsť neskôr v tomto roku.

Okrem toho útočníci tvrdia, že získali prístup a disponujú internými dokumentami z oblasti administratívy, účtovníctva, niekoľko právnych dokumentov a informácie o zamestnancoch a investoroch. Jednoducho všetko, čo bolo na daných serveroch. Odkaz tiež varuje, že CD Projekt Red má 48 hodín na to, aby sa útočníkom ozval späť, inak všetky tieto dokumenty sprístupnia herným médiám. Útočníci sa vyhrážajú, že “spoločnosť potopíme ešte viac a zverejnením dokumentov uvidia hráči, ako nah*vno vaša spoločnosť funguje. Investori stratia dôveru a vaše akcie klesnú ešte nižšie,” píše sa v odkaze.

Podľa CD Projekt Red boli všetky dáta na serveroch zabezpečené a už začali s obnovovaním všetky dát zo zálohy. Avšak neplánujú sa podvoliť útočníkom a tvrdia, že vyjednávať nebudú. Namiesto toho kontaktovali všetky príslušné orgány a zložky, ktoré by im mohli pomôcť vyriešiť tento útok. Vrátane kybernetických špecialistov a orgány, ktoré sa zaoberajú bezpečnosťou súkromných dát. Na záver ešte ubezpečujú hráčov, že dané servery, ktoré boli napadnuté, neobsahovali žiadne dáta ani informácie o hráčoch, alebo používateľoch ich služieb.