CD Projekt Red sa snaží dištancovať od zmätku pri vrátení peňazí

Odoberaj novinky cez  Google News
CD Projekt RED ilustračná foto
Zdroj: primestyleltd.com

CD Projekt Red nedávno ponúkol hráčom možnosť vrátenia peňazí za Cyberpunk 2077. Problém nastal v tom, že spoločnosť Sony sa snaží refund hry blokovať. CD Projekt Red však v tejto situácii rozhodne nepomáha.

Pred niekoľkými hodinami v rámci konferenčného hovoru člen predstavenstva Michal Nowakovski uviedol, že štúdio nemá so spoločnosťou Sony a Microsoft nijaké špeciálne dohody, aby prijal a uľahčil vrátenie peňazí za Cyberpunk 2077. Obe spoločnosti, Sony aj Microsoft, majú vlastné pravidlá na vrátenie peňazí.

Problém nastáva v tom, že politika vrátenia peňazí u Sony je veľmi slabá. Ak si kúpite hru z PlayStation Store, ale nestiahnete si ju, máte nárok na vrátenie hry počas následujúcich 14 dní. Väčšina ľudí ju však mala predinštalovanú už dávno pred tým, ako ju mohli hrať. Tým pádom na jej vrátenie stratili nárok.

CD Projekt Red však utvrdzoval v tom, že hráči si budú môcť od spoločnosti Sony popýtať späť svoje peniaze. Aj napriek tomu, že vedeli, že drvivá väčšina mala hru nainštalovanú dávno pred spustením. Informácie priniesol portál Push Square.

Vývojári tak naďalej tvrdia, že nemajú žiadne špeciálne opatrenie a snažia sa od tohto celého zmätku dištancovať. Síce táto politika Sony je neskutočne slabá a potrebovala by vylepšenie, o nič lepšie na tom nie je ani poľské štúdio.