CD Projekt Red sa ospravedlňuje hráčom, ponúka vrátenie peňazí

Odoberaj novinky cez  Google News
Cyberpunk 2077
Zdroj: wallpaperaccess.com

Povedzme si to na rovinu. Nie všetci boli s hrou Cyberpunk 2077 od poľského štúdia CD Projekt Red pri vydaní spokojní. Pravdou je, že pravdepodobne ani samotné štúdio nie je s momentálnym stavom hry maximálne spokojné. Môžeme iba polemizovať o tom, čo všetko bolo za vydaním hry a či naozaj nepotrebovala ešte nejaký ten odklad.

Štúdio vydalo oficiálne prehlásenie o tom, ako ďalej postupovať. V prvom rade sa hráčom ospravedlňujú. Smerujú to hlavne na hráčov na základných konzolách starej generácie, teda Xbox One a PlayStation 4, kde hra beží asi najhoršie zo všetkých platforiem. Sú si vraj vedomí toho, že hru neukázali na týchto konzolách a tak hráči nevedeli, do čoho idú.

“Po druhé, hru budeme pravidelne opravovať, pričom niektoré aktualizácie sme už vydali a ďalšia bude dostupná v priebehu nasledujúcich 7 dní. Môžete očakávať pravidelné aktualizácie, hneď, ako budú pripravené,” píšu predstavitelia štúdia v oficiálnej správe. Tú si môžete prečítať nižšie. “Po Sviatkoch očakávajte aj dve veľké aktualizácie – Patch #1 v januári a následne Patch #2 vo februári. Mali by vyriešiť tie najvážnejšie problémy s hrou na starej generácii konzol.”

Ak s hrou nie ste spokojní, môžete ju vrátiť

Tiež upozorňujú, že hra síce nebude vyzerať na starších konzolách tak, ako na výkonnom PC, ale budú sa k tomu snažiť čo najviac priblížiť. Nakoniec správa hovorí o tom, že štúdio by chcelo, aby bol každý, kto si ich hry kúpi, maximálne spokojný. “Boli by sme radi, ak by ste nám dali šancu, ale ak s hrou na konzolách nie ste spokojný a nechcete čakať na aktualizácie, môžete požiadať o vrátenie peňazí,” píše CD Projekt Red.

Postup pri digitálnej verzii je jednoduchý, hru by ste mali vedieť vrátiť priamo cez PSN, respektíve cez Xbox obchod. V prípade, že máte hru vo fyzickej podobe, skúsiť máte najprv predajcu, ktorý vám hru predal. Ak by s tým boli problémy, môžete štúdio kontaktovať na adrese [email protected], kde vám pomôžu. Je teda na vás, či hre ešte dáte šancu, alebo ju vrátite.