CD Projekt Red o tom, prečo Cyberpunk 2077 znova neodložili

Odoberaj novinky cez  Google News
Cyberpunk 2077 - Keanu Reeves trailer
Zdroj: Youtube.com (Cyberpunk 2077) a Spawn.sk

CD Projekt Red uviedlo, že nepociťovali žiadny neobvyklý vonkajší alebo vnútorný tlak na uvedenie Cyberpunk 2077 v deň 10. decembra. Dôvodom, prečo hru neodložili, bolo aspoň čiastočne to, že „hra nebežala tak, ako to vyzerá teraz“. Spoločnosť ďalej vysvetľuje, že teoreticky mohli hru vydať len na PC.

V rámci spovedania CD Projekt Red ohľadom stavu hry Cyberpunk 2077 padla otázka, či mala spoločnosť pocit, že hru musí vydať do konca roka. Michal Nowakowski odpovedal: „Nepovedal by som, že by sme cítili nejaký vonkajší alebo vnútorný tlak, okrem normálneho tlaku typického pri každom vydaní hry“.

S hlavnými problémami, ktoré sa vyskytujú v hre na konzolách PS4, Xbox One, nehovoriac o chybách na konzolách novej generácie až po PC, si mnohí kladú otázku, prečo štúdio neodložilo hru zase. Veľa fanúšikov tieto odklady kvitovalo, pretože chceli dostať bezchybnú hru.

V skutočnosti sa zdá, že Nowakowski naznačuje, že si neuvedomili, aké rozbité boli niektoré verzie hry. „Ide o to, že sme sa skôr pozerali, ako už bolo povedané, na PC a predstavenie novej generácie konzol, ako na súčasnú. Rozhodne sme nestrávili dostatok času so zameraním sa na ňu“.

Rozdielny dátum vydania

V rámci ďalších otázok, padla otázka, ako mohla hra prejsť cez certifikáciu pre konzoly Xbox a PlayStation. Nowakowski vysvetľuje „Pokiaľ ide o certifikácie a tretie strany, chyba je určite na našej strane. Môžeme len predpokladať, že verili tomu, že napravíme veci po vydaní, a to sa samozrejme nestalo presne tak, ako sme plánovali“.

Prečo hru teda nevydali len na PC a vydania na konzoly nepresunuli? „Čisto teoreticky, keby sme sa rozhodli deň pred vydaním hry, že ju vydáme len na PC, tak by to bolo možné.“ Nowakowski nezachádzal do podrobností o tom, kedy k týmto diskusiám došlo. Ďalej však objasňuje, že by nebolo možné vydať verziu pre novú generáciu konzol spoločne s PC verziou.

Dostávajú úplne inú verziu hry, takže to nie je tak, že by sme sa mohli kedykoľvek rozhodnúť otočiť tlačítkom. „Nie je to tak jednoduché vziať verziu starej generácie a zmeniť ju na novú. Ako ste si už všimli, neexistuje natívne vydanie pri novej generácii. Hra jednoducho len využíva a beží na next-gen konzolách.“ uzavrel. Informácie priniesol portál IGN.