CD PROJEKT RED kupuje slovenské štúdio. Čo to pre nás znamená?

Odoberaj novinky cez  Google News
CD Projekt RED ilustračná foto
Zdroj: primestyleltd.com

Len včera sme vám priniesli článok o tom, že CD PROJEKT RED (CDPR) na najbližšie obdobie mení svoju stratégiu. Tá nesie názov RED 2.0. Jej súčasťou, okrem iného, je aj investícia do kanadského štúdia, ktoré po novom ponesie názov CD PROJEKT RED Vancouver.

Vydavateľ so sídlom u našich severných susedov však ani týmto krokom nekončí. Zverejnili totiž informáciu, že kupujú aj jedno slovenské štúdio. Keďže dohoda ešte nie je písomne uzavretá, neprezradili tak jeho názov. Podľa našich informácií by však malo ísť o štúdio so sídlom v meste kultúry – Košice.

Čo však poľskí vývojári naznačili, je to, na čom budú so slovenským štúdiom pracovať. „Naše krajiny toho majú veľa spoločného. Spomeňme napr. históriu. Zvlášť počas 2. svetovej vojny sme si toho veľa pretrpeli. My na začiatku a vy ku koncu, keď ste sa rozhodli postaviť proti vládnucemu režimu,“ uviedol technický riaditeľ Pawel Zawodny.

Na základe týchto slov a včerajších informácií, na základe ktorých sa má CD PROJEKT RED naďalej sústrediť najmä na singleplayer hry, môžeme usúdiť len jedno. Vyzerá to tak, že sa dočkáme poriadnej príbehovej hry z obdobia 2. svetovej vojny.

Jedným dychom však dúfame, že to nedopadne ako so Cyberpunk 2077, ktorý ešte ani dnes, niekoľko mesiacov po vydaní, nie je v optimálnom stave. Druhým dychom dodávame, že dnes je 1. apríl a preto veríme, že vám tento článok vyčaril úsmev na tvári.