CD Projekt môže dostať pokutu, ak nasledujúce patche nevylepšia hru

Odoberaj novinky cez  Google News
Kancelárie CD Projekt Red
Zdroj: pdvg.it

Na prípad hry Cyberpunk 2077 a štúdia CD Projekt Red sa pozrela už aj poľská obchodná inšpekcia. Tá vo svojom stanovisku tvrdí, že prípad bude pozorne sledovať. Ak štúdio nedokáže hru vylepšiť a hlavne opraviť počas nasledujúcich opravných patchov, môže dostať pokutu.

Štart hry určite nebol taký, ako by hráči a možno dokonca aj vývojári očakávali. Napriek tomu, že hra už pri vydaní prekonala niekoľko rekordov a zarobila si na seba len z pred-objednávok, stále ju sprevádzajú problémy. Na tie sa pozrela aj poľská obchodná inšpekcia na ochranu spotrebiteľa. Informujú o tom poľské noviny Dziennik Gazeta Prawna.

“Od spoločnosti sme si vyžiadali vysvetlenie štartu hry a krokov, ktoré k tomu viedli,” uvádza inšpekcia vo svojom stanovisku. “Budeme pozorne sledovať vývojárov aj to, ako pokračujú práce na vylepšení hry a jej oprave. Tiež budeme sledovať ako spoločnosť postupuje pri vrátení peňazí, o ktoré požiadali nespokojní hráči. Tí totiž nemôžu plnohodnotne hrať hru na svojej platforme, napriek ubezpečeniu vývojára.”

Podľa stanoviska poskytne inpšekcia štúdiu CD Projekt Red nejaký čas na vysvetlenie. Ak sa tak nestane, alebo bude vysvetlenie nepostačujúce, štúdio môže dostať pokutu až do výšky 10% z ročného zisku. Stanovisko tiež tvrdí, že štúdio môže hráčom na postihnutých platformách ponúknuť digitálny bonus ako kompenzáciu. Niet však pochýb, že ako hru, tak aj štúdio ešte čakajú ťažké chvíle a veľa práce.

Cyberpunk 2077 by mal dostať minimálne dva veľké opravné aktualizácie, pričom prvá z nich by mala doraziť už tento mesiac. Druhá zas vo februári. Momentálny stav hry je žalostný a optimalizácia bude potrebovať ešte veľa lásky. Tak, ako sme povedali aj v našej recenzii, ktorú si môžete prečítať na tomto odkaze.