Časová exkluzivita Ghostwire: Tokyo nevyjde v tomto roku

Odoberaj novinky cez  Google News
Dátum vydania Ghostwire: Tokyo
Zdroj: PlayStation

Odloženie oznámili autori na Twitteri aj oficiálnej stránke. Hra Ghostwire: Tokyo má byť časová exkluzivita pre konzolu PlayStation 5. V skratke to znamená, že časom hra vyjde aj na Xbox, najprv však len na PS5. Jej vydanie na oko skomplikovalo aj to, že za hrou stojí Tango Gameworks a ten už patrí Microsoftu. Mnohí fanúšikovia sa teda obávali, že Microsoft zmení stratégiu a z hry bude exkluzivita na Xbox. Nakoniec sa tak nestalo a Microsoft dodržal slovo, ktoré hráčom dal.

Štúdio Tango Gameworks totiž patrí pod Bethesdu a tá, ako už všetci iste vieme, patrí pod Microsoft. Keďže hra aj časová exkluzívnosť pre túto hru boli oznámené ešte pred touto akvizíciou, Microsoft sa rozhodol ponechať všetky pôvodné plány tak, ako boli. Ghostwire: Tokyo malo pôvodne vyjsť ešte tento rok, v októbri na PS5 a PC. Exkluzivita sa vzťahuje len na konzoly a hráči si hru na Xboxe zahrajú až o rok neskôr.

Ako dôvod uviedli autori ochranu zdravia svojich zamestnancov. “Chceme vám priniesť zážitok strašidelného Tokya čím skôr a v takej miere, ako sme plánovali. Na druhú stranu musíme dbať aj na zdravie a bezpečnosť našich zamestnancov. Preto posúvame vydanie hry na začiatok roka 2022,” píše štúdio v oznámení. Štúdio Tango má sídlo v Tokiu, kde sa už onedlho budú konať aj Olympijské hry. Kompletne bez divákov, keďže mesto a celá krajina momentálne zápasia s ďalšou vlnou pandémie. To je hlavný dôvod odkladu.