Capcom vydal opravný patch pre Resident Evil Village

Odoberaj novinky cez  Google News
Recenzia na hru Resident Evil Village
Zdroj: Capcom

Capcom vydal nový patch pre Resident Evil Village, ktorý zdanlivo zlepšuje výkon hry na PC potom, čo sa ukázalo, že za pád FPS počas hrania môže technická vina Denuvo. Minulý týždeň bolo totiž oznámené, že implementácia anti-pirátskeho DRM Denuvo a vlastnej DRM vrstvy spoločnosti do Resident Evil Village vyústila do neustáleho padania FPS v PC.

Potvrdilo sa to však celkom kurióznym spôsobom, keď pirátska verzia hry tento problém v porovnaní s originálom nemala. Potom, čo sa bez akýchkoľvek rozumných pochybností preukázalo, že za problémy s výkonom môže skutočne DRM, zaviazala sa spoločnosť Capcom aktualizovať svoju hru. Chcela tak zabrániť tomu, aby sa hráči, neschyľovali k tomu hrať pirátsku verziu ich hry. Ktorá bola v tom čase o čosi lepšie optimalizovaná.. Žiadny vydavateľ predsa nechce dať svojim hráčom taký pocit.

Spoločnosť Capcom dnes aktualizovala Steam verziu hry. Dúfajme, že tento problém sa týmto patchom vyrieši. V poznámke na webe hry vydavateľstvo potvrdilo, že najnovšia oprava aplikovala „úpravy“ technológie proti pirátstvu v hre. To by malo pomôcť zlepšiť celkový výkon.

Oprava tiež pridala podporu pre technológiu upsampling AMD FidelityFX Super Resolution (FSR). Teoreticky by teda vaše framerate malo byť v poriadku, ak teraz hrávate Steam verziu hry. Malou novinkou z tých nepríjemných je ďalší odklad hry Resident Evil Re: Verse na rok 2022. Hra mala vyjsť spoločne s ôsmim pokračovaním tejto už legendárnej hernej série.

Čakali ste na nový patch do Resident Evil Village aj vy? Pre viac herných noviniek sledujte náš web.