Capcom odhalil, ktoré značky mu zarábajú najviac

Odoberaj novinky cez  Google News
Ilustrácia Capcom hier
Zdroj: Twitter (CapcomUSA)

Japonskému vydavateľovi hier Capcom sa v tejto oblasti momentálne darí mimoriadne dobre. Spoločnosť oznámila svoj historicky najvyšší zisk. Čiastočne je to aj vďaka pokračujúcemu tlaku spoločnosti na digitálny trh a vďaka predaju hier Monster Hunter World a Resident Evil 3.

Vďaka ďalšiemu silnému obdobiu sa Monster Hunter World: Iceborn podarilo predať po celom svete viac ako 7,2 milióna kusov kópii, zatiaľ čo Resident Evil 3 dosiahol 3,6 milióna predaných kópií. Celkový počet hier predaných spoločnosťou Capcom počas finančného roku dosiahol 19,8 milióna, z toho 16,2 milióna z nich bol digitálny predaj.

To je dobrá správa pre Capcom, pretože spoločnosť zarába viac peňazí na digitálnych hrách ako na fyzických tituloch. Celkovo spoločnosť dosiahla tržby 64,8 miliárd jenov a dosiahla tak zisk 17,5 miliárd jenov. Ide o rekordný zisk počas celej 41 ročnej histórii spoločnosti. Capcom tiež poskytol pohľad na to, ktoré z ich značiek respektíve franšíz predalo najviac kópii.

  • Resident Evil – 107 miliónov predaných kusov
  • Monster Hunter – 66 miliónov predaných kusov
  • Street Fighter – 46 miliónov predaných kusov
  • Mega Man – 36 miliónov predaných kusov
  • Devil May Cry – 23 miliónov predaných kusov
  • Dead Rising – 14 miliónov predaných kusov

Výhľady do budúcna pre spoločnosť Capcom sú však určite ešte ružovejšie. Zväčša preto, že spoločnosť očakáva zvýšenie zárobkov najme preto, že na Switch vyjde Monster Hunter: Rise a naprieč viacerými platformami Resident Evil Village. Informácie priniesol portál GameSpot.