Capcom Cup nakoniec zrušený. Finále prebehne online

Odoberaj novinky cez  Google News
Capcom Cup
Zdroj: gaminginstincts.com

Capcom Cup bol zrušený pre narastajúci počet prípadov COVID-19 na celom svete. Minulý rok bol turnaj preložený z Paríža do USA, pričom sa mal uskutočniť v prvom štvrťroku 2021. Okrem neho však zrušili aj majstrovstvá sveta v Street Fighter League, ktoré boli naplánované na 19. – 21. februára.

Aj keď sme pevne presvedčení, že sme mohli uskutočniť tento veľkolepý event s obmedzeným rizikom pre hráčov, zamestnancov a zvyšku týmu, prehodnotili sme to na základe situácie globálnej pandémie vo svete,“ uviedol Capcom.

Spoločnosť poznamenala, že namiesto neho sa plánuje iba online finále sezóny. Toto umožní najlepším hráčom zviditeľniť sa aj keď sa Capcom Cup zrušil, a ich drina tak nepríde na zmar. „Všetci hráči, ktorí vyhrali online, budú pozvaní sa zúčastniť online finále. Sme vo, fáze kedy oslovujeme všetkých hráčov, ktorí vyhrali, aby sme zistili ich záujem o účasť,“ pokračovala spoločnosť „Podrobnosti o turnaji budú k dispozícii na webových stránkach Capcom Pro Tour za pár týždňov.“

Radi by sme sa poďakovali fanúšikom, hráčom a FGC za podporu Capcom Pro Tour v tak náročnom období. Komunita si zaslúži platformu k oslave ich vytrvalosti v náročnom období, takže naším cieľom je uskutočniť 20. a 21. februára Capcom Figthers.“ Informácie priniesol portál VG247.