Call of Duty: Warzone sa dočká next-gen aktualizácie

Odoberaj novinky cez  Google News
Nová sezóna v Call of Duty Warzone a Cold War
Zdroj: Call of Duty

Zlaté vajce Activisionu. Aj tak by sme mohli označiť multiplayerový titul Call of Duty: Warzone. Ten zatiaľ na next-gen konzolách fungoval len v rámci spätnej kompatibility. Ako však informuje magazín Charlie Intel, čoskoro by sa to malo zmeniť.

Kreatívny režisér Raven Software, Amons Hodge, sa nechal počuť, že na vylepšenej verzii pracuje dedikovaná skupina vývojárov. Ich cieľom je podľa jeho slov využiť SSD oboch konzolí za účelom ďalšieho zrýchlenia načítania, podpory 120 Hz a prípadnom zvážení FOV slideru.

Ak sa pre kontext pozrieme na sériu zmien, ktoré minulý rok predstavilo Black Ops Cold War, môžeme sa dovtípiť, že súčasťou upgradeu sa môže stať aj podpora ray-tracingu. Rozprávať sa však môžeme aj o haptickej odozve pre PlayStation 5, resp. jej ovládača DualSense.

Hodge v rozhovore nepriblížil, kedy by sa Call of Duty: Warzone, mal presnejšie dočkať next-gen aktualizácie. Možno sa viac dozvieme na blížiacej sa E3. Organizátori totiž potvrdili Activision ako jeden z ďalších účastníkov konferencie. Kto ďalší sa na konferencii objaví si môžete prečítať na tomto odkaze.

Warzone prechádza v súčasnej dobe dynamickou premenou. Počas týždňa bola sprístupnená tretia sezóna a spolu s ňou aj staronová mapa Verdansk 84, ktorá hráčov vrátila do studenej vojny. Vývojári navyše v uplynulých dňoch oslávili aj prekonanie stomiliónovej hranice hráčov.