Call of Duty: Modern Warfare sa stalo najziskovejšou platenou hrou roka 2020

Odoberaj novinky cez  Google News
Call of Duty: Modern Warfare
Zdroj: pcmag.com

Na rok 2020 zrejme len málokto z nás bude spomínať v dobrom. Nájdu sa však aj odvetvia, ktorým sa darilo. Jedným z nich je aj herný priemysel. Dôvod na radosť môžu mať hry ako Call of Duty: Modern Warfare alebo ďalšie. Vyplýva to zo správy, ktorú priniesla spoločnosť SuperData.

Táto americká spoločnosť sa zaoberá zberom dát a čísel. Vo výročnom hlásení poukazuje na hneď niekoľko zaujímavých vecí. Jednou z nich je, že od roku 2019 došlo v rámci digitálnych hier k 12 % nárastu príjmov.

Celkové príjmy za uplynulý rok v rámci hier a digitálnych médií mali dosiahnuť 139,9 miliárd amerických dolárov. O najväčšie percento, konkrétne 78 %, sa postarali free-to-play hry. Spoločnosť poukazuje aj na silný nárast mobilných platforiem.

Roblox má byť údajne treťou najzárobkovejšou hrou roku 2020. Predbehnúť mal dokonca aj Fortnite, ktorý mal zarobiť cez miliardu dolárov.

Najziskovejšou platenou hrou je Call of Duty: Modern Warfare. Stať sa tak malo najmä vďaka úspechu neplateného battle royale módu Warzone. Hra si mala zarobiť 1,913 miliárd dolárov. Do zoznamu sa tiež radia hry ako FIFA 20 (áno aj pre nás je to prekvapením), GTA V, NBA 2K21, Call of Duty: Black Ops Cold War, ale aj Cyberpunk 2077.

Podrobnejší zoznam si môžete prečítať v odkaze, ktorý sme uverejnili na začiatku článku. Nájdete tam informácie napr. aj o tom, ako sa darilo VR produktom, ale aj mnohé ďalšie.