Call of Duty bude vychádzať aj na starých konzolách

Odoberaj novinky cez  Google News
Hra Call of Duty WWII od Sledgehammer Games
Zdroj: callofduty.com

Internetom sa šíria správy o tom, že by tohtoročné pokračovanie série Battlefield malo vyjsť len na novú generáciu konzol. Opakom má byť Call of Duty, ktoré by sa vydania na starých konzolách malo dočkať nielen tento, ale aj nasledujúci rok. Aspoň to tvrdí známy leaker a insider Tom Henderson vo svojom príspevku na sociálnej sieti Twitter. Poukázal na to portál Gamesradar.

Podľa aktuálnych informácií by nás najnovší diel Call of Duty od štúdia Sledgehammer Games, mal vziať do obdobia 2. sv. vojny. Autori by tak naviazali na svoj posledný príspevok WWII z roku 2017. Projekt, zatiaľ nazvaný ako Vanguard, má podľa Hendersona vyjsť v dvoch verziách.

Tá technologicky vyspelejšia poteší majiteľov PC a next-gen konzol PlayStation 5 a Xbox Series X a S. Activision ale podľa zákulisných informácií nemal zanevrieť ani na hráčov na dosluhujúcich konzolách. Tí by sa mali dočkať vlastnej verzie hry. Ako veľmi sa budú tieto verzie od seba líšiť sa zatiaľ nevie.

Sám Henderson nie je z tejto skutočnosti nadšený. Je totiž viac než jasné, že nové Call of Duty bude týmto prudko limitované. A to nielen v prípade starých konzol, vývojári totiž nemusia mať dosť možností pracovať dostatočne ani na výkonnejšej verzii.

Call of Duty takto vyjde aj o rok

Zaujímavá je skutočnosť, že obdobná situácia by sa mala zopakovať aj o rok. Vtedy so svojim titulom príde Infinity Ward, ktorý má naviazať na úspešný reboot Modern Warfare. Aj toto štúdio však bude musieť vziať do úvahy limity, v tom čase už 9 rokov starých konzol.

Len nedávno sme vás informovali o tom, že nedostatok čipov, ktoré sa používajú napr. do grafických kariet či do samotných konzol, by mal prevládať aj počas roka 2022. Rozhodnutie vydávať Call of Duty aj nastarších verziách sa preto dá pochopiť. Navyše rovnakú taktiku volil Activision aj v roku 2013, koncom ktorého vyšli PS4 a Xbox One. Skutočne čistej next-gen CoD hry sme sa dočkali až v roku 2016.