Čaká nás obnovenie kultovej veľkej značky od EA?

Odoberaj novinky cez  Google News
Logo Electronic Arts
Zdroj: ea.com

EA údajne chystá obnovenie Dead Space. Hru by malo vyvíjať Motive Studio. Ako informoval Gematsu, spoločnosť podľa všetkého vyvíja „reimagining“ pôvodných hier Dead Space. Electronic Arts má hru odhaliť počas EA Play Live, a to už 22. júla.

Zvesti pochádzajú od Jeffa Grubba z GamesBeat, ktorý v rámci podcastu GamesBeat Decides uviedol, že štúdio Motive Studios pracuje na spiacej znažke EA. Tá podľa neho bude uvedená na júlovej prezentácii. Tieto informácia si všimli zahraničné weby ako VGC a Eurogamer. Obe sa zmienili, že počuli podobné fámy.

Motive Studios predtým pracovala napr. na Star Wars: Squadrons. V spolupráci s EA v minulosti pracovali aj na projekte s kódovým označením „Gaia“, ktorý však bol po šiestich rokoch vývoja zrušený.

Nový Dead Space má byť reimagináciou príbehu a nie priamym pokračovaním pôvodnej trilógie. Posledným titulom v tejto sérii je Dead Space 3, ktorý vyšiel v roku 2013. V tom čase EA poprela správy, že spoločnosť sériu po Dead Space 3 zruší. Nakoniec ale v roku 2017 ukončila činnosť spoločnosti Visceral Studios, vývojára trilógie tejto trilógie.

Je však potrebné krotiť emócie, pretože je dôležité poznamenať, že stále ide iba o fámu. Oficiálne nebolo nič oznámené a až do uskutočnenia EA Play Live sa s najväčšou pravdepodobnosťou nedozvieme, či sa chystá toto obnovenie. Alebo nás prekvapí nejaký „únik“? Ťažko povedať momentálne či je to pravda alebo nie. EA Play Live sa má konať 22. júla a jedinou doposiaľ potvrdenou hrou, ktorá sa predstaví, je nedávno ohlásený Battlefield 2042.