fbpx

Budú Bethesda hry exkluzívne pre Xbox? Phil Spencer konečne odpovedá

Odoberaj novinky cez  Google News
Xbox kúpilo Bethesdu
Zdroj: Bethesda.net a Spawn.sk

Otázka, na ktorú chce každý poznať odpoveď odkedy Microsoft oznámil svoj úmysel odkúpiť spoločnosť ZeniMax a spolu s ním aj štúdio Bethesda. Konečne sme sa dočkali aj odpovede a to počas takzvaného okrúhleho stolu. Zaň si okrem iných ľudí z Microsoftu, Xboxu a Bethesdy, sadol aj šéf Xboxu – Phil Spencer.

Tento okrúhly stôl bol, samozrejme, virtuálny, vzhľadom na aktuálnu situáciu. To však nič nemení na veci, že sme sa dozvedeli zaujímavé novinky. Celé vysielanie, ktoré má zhruba hodinu, bolo venované odkúpeniu Bethesdy Microsoftom. Keďže otázka exkluzívnosti visí vo vzduchu už dlho, šéf Xboxu sa rozhodol na ňu reagovať priamo a bez okolkov.

Xbox nechce ísť proti hráčom

“Vidím túto otázku v hernej komunite, počúvam podcasty a všetky otázky,” hovorí Spencer. “Takže sa budem snažiť vyjadriť sa na rovinu, keďže si myslím, že to bude fér. Nemôžem tu sedieť a tvrdiť, že všetky hry od Bethesdy budú odteraz exkluzívne pre Xbox, pretože nebudú. Máme nejaké povinnosti a právne záväzky. Máme hry, ktoré sú na iných platformách a budeme sa o ne naďalej starať.”

Spencer ďalej pokračuje o tom, že všetky tieto hry už majú svoje komunity a Xbox si ich váži. Chcú do nich naďalej investovať a neplánujú ich rozdeľovať. Priznáva, že aj do budúcna bude Bethesda vytvárať hry na iné platformy. Avšak, majitelia konzol Xbox, alebo hráči využívajúci jeho služby, predsa len dostanú niečo navyše.

“Ak ste používateľ Xboxu, chcem aby ste vedeli o nových hrách, ktoré budú exkluzívne pre platformy, kde existuje Game Pass,” pokračuje Spencer vo svojom vyjadrení. “To je našim cieľom, to je to, prečo robíme. Je to akási strecha nad partnerstvom medzi Xboxom a Bethesdou, ktoré sa snažíme vybudovať. Toto partnerstvo nám umožní priniesť na Xbox veľké veci.”

Platformy ohlásené pred odkúpením ostávajú v platnosti

Z vyjadrenia teda vyplýva, že Bethesda bude aj naďalej robiť hry pre iné platformy, avšak bezpečne by sa mali cítiť hráči, ktorí majú Xbox, respektíve platformu kde funguje Xbox Game Pass. Momentálne teda konzoly Xbox, PC a Android. Je jasné, že Microsoft si bude chcieť nejaké zaujímavé tituly uloviť aj pre seba, no všetky hry od Bethesdy, ktoré už majú ohlásenú platformu, ostávajú nezmenené. Microsoft sa už skôr vyjadril, že meniť platformu po odkúpení by nebolo voči hráčom fér. Týka sa to najmú hier Ghostwire: Tokyo a Deathloop, ktoré majú byť exkluzívne (či už časovo alebo úplne) pre PlayStation 5. Na tom sa nič nemení.