Budeme musieť za Fortnite platiť? Nie je to vylúčené

Odoberaj novinky cez  Google News
Fortnite PS5
Zdroj: gfinityesports.com

Epic údajne uvažuje o zavedení mesačného predplatného pri svojej najpopulárnejšej hre – Fortnite. Z titulu by tak mohol vydolovať ešte viac peňazí ako doteraz. S informáciou prišiel portál GameSpot, ktorý sa zas odvoláva na Eurogamer.

Fortnite už teraz pre spoločnosť predstavuje obrovský zdroj peňazí, ale zdá sa, že tých nie je nikdy dosť. Epic mal podľa všetkého už aj uskutočniť prieskum, ako by možný model predplatného mohol vyzerať.

Navrhované možnosti v prieskumoch sa pohybujú od 5 do 16 dolárov, čo predstavuje približne sumu približne od 4 do 14 eur. Za túto cenu by hráči dostali približne 1000 V-Bucks (herná mena), skorší prístup ku skinom či aktuálny battle pass. Dodáme, že jedna sezóna v hre trvá približne tri mesiace.

Spoločnosť však zatiaľ uskutočnila len prieskumy, takže nič doposiaľ nepotvrdzuje, že by s touto myšlienkou pracovali aj ďalej. Už pred rokom kolovali zvesti o „Annual Pass“ kvôli datamininigu, ktorý našiel dôkazy o takomto systéme. Epic však neskôr naznačil, že išlo o starší plán, o ktorom už v tých časoch neuvažoval.

V súčasnosti Fortnite zarába prostredníctvom predaja V-Bucksov, ktorými hráči nakupujú rôzne skiny. Práve to bol, vlastne ešte stále je, koreň sporu medzi Epicom a Apple. Epic totiž obišiel platobné schémy spoločnosti čo viedlo k pozastaveniu prístupu hráčom, ktorý hru hrali prostredníctvom systému iOS.

Battle-royale titul si aktuálne môžete zahrať takmer na akomkoľvek zariadení. K dispozícii je samozrejme na PC, PS4, Xbox One a Nintendo Switch. S príchodom nových konzol sa dostane aj na ne. V prípade PS5 a jej nového DualSense ovládača chce dokonca využiť jeho potenciál a priniesť tak nové funkcie.