Bude mať PlayStation 5 problém s chladením?

Odoberaj novinky cez  Google News
PlayStation 5 a nový ovládač DualSense
Zdroj: playstation.com

Minulý týždeň sme sa konečne dočkali vydania novej konzoly PlayStation 5. Prvé informácie sa, pochopiteľne, týkali obsahu balenia, vzhľadu, veľkosti, či ako ju upevniť do horizontálnej a vertikálnej polohy. S postupom času však prichádzajú aj dôležitejšie, ako napr. zahrievanie konzoly či jej následne chladenie.

Portál Wccftech upozornil na video, ktoré sa objavilo na kanáli Gamers Nexus. V ňom sa rozhodli neoficiálne otestovať, aké teploty konzola od Sony dosahuje. A vyšli im celkom zaujímavé výsledky.

Pre úplnosť, otestované bolo chladenie konzoly a aj teploty jednotlivých komponentov počas hrania. Nepredstavuje to však teploty priamo v čipoch, ale len buď tesne nad, alebo pod nimi. Vráťme sa však späť k testu.

Ten totiž zistil, že pamäte sú pomerne slabo chladené. Teplota pri hraní Astro vyskočila v jednom momente na +93 °C. Ostatné komponenty PlayStation 5 sa pohybovali približne v rozmedzí +70 °C. Oveľa zaujímavejšie je však to, že v prípade odňatia krytov klesla teplota o približne 5 °C.

Na záver však musíme dodať, že nejde o žiadne oficiálne testovanie PlayStation 5. Na to si zrejme ešte nejaký ten čas počkáme.

Zaujímavý článok
Xbox Live Gold
Microsoft mení rozhodnutie a nebude dvíhať cenu Xbox Live Gold