Bude Instinction nástupca Dino Crisis?

Odoberaj novinky cez  Google News
Instinction
Zdroj: playstationlifestyle.net

Tituly ako Turok a Dino Crisis sa z herných máp už dávno vytratili. Je preto otázne aký úspech získa nová hra Instinction. Existujú hry ako ARK alebo Jurasssic World Evolution, ale my skôr hovoríme o akčných dobrodružných survival hororových hier s dinosaurami.

Zatiaľ čo fanúšikovia druhej menovanej hry sa modlia a usilujú o oživenie každý jeden rok, ostatní to už vzdali. Hashbane, novozélandský vývojár však dúfa, že sa im túto medzeru podarí vyplniť novým herným titulom.

Titul ponesie názov Instinction a štúdio si samo kladie otázku, či ide o duchovného nástupcu Dino Crisis od spoločnosti Capcom. Nižšie uvedené video ponúka iba krátku ukážku toho, čo môžeme od tohto nového titulu čakať. Dostane sa aj na pár sekúnd z hry. Po preskúmaní oficiálnych stránok vývojára sme sa dozvedeli viac podrobností.

Instinction bude hrateľný v prvej alebo tretej osobe, ako odrážate prehistorické zvieratá pri preskúmavaní polootvoreného sveta, hnaní za cieľom a riešením hádaniek. Kampaň bude možné hrať sólo alebo spoločne v kooperácii. V hre sa nachádza aj široká škála útočných možností „od zbraní na blízko až po raketomety“, ktoré budú všetky plne prispôsobiteľné. Stránka tiež spomína podporu pre haptickú spätnú väzbu ako aj adaptívne spúšťače s odkazom na DualSense, ovládač PS5.

Hra rozhodne mieri na PS4 a PS5. Vzhľadom na fakt, že hra ma podporovať okrem ray-tracingu a pokročilých grafických nastaveniach aj podporu pre 8K a 120 snímkov za sekundu. Z tohto dôvodu hra pravdepodobne dorazí aj na PC. Ostatné platformy nie sú vylúčené, ale ani potvrdené.

Rozhodne však hre Instinction potrvá kým dorazí na pulty predajní a má viac ako rok času. Naplánované vydanie je na tretí štvrťrok 2022. Dúfajme, že sa čoskoro o hre dozvieme viac. Podobné tituly majú vždy veľký potenciál. Skôr ako sa nadchneme, však budeme potrebovať vedieť oveľa viac. Informácie priniesol portál Push Square.