Bude Discord súčasťou Microsoftu? Je to možné

Odoberaj novinky cez  Google News
Discord aplikácia
Zdroj: discord.com

Microsoft rokuje so spoločnosťou Discord, tvorcami rovnomennej digitálnej platformy určenej na online chatovanie a komunikáciu. To všetko prevažne v hrách. No už skôr Discord povedal, že bude rád ak sa k nim pripoja aj iné ako herné komunity. Microsoft teraz plánuje spoločnosť kúpiť za viac než 10 miliárd dolárov. Informovala o tom agentúra Bloomberg.

Okrem Microsoftu však o túto spoločnosť prejavili v minulosti záujem aj Epic Games alebo Amazon. Tu však všetky doterajšie rokovania skrachovali. Discord minulý rok dosiahol príjem v podobe 130 miliónov dolárov, pričom má okolo 140 miliónov používateľov mesačne. Toto číslo neustále rapídne rastie. Koncom minulého roka, v decembri, vygeneroval viac než 100 miliónov dolárov vďaka čomu bola spoločnosť ohodnotená na 7 miliárd dolárov.

Napriek tomu, že je služba zadarmo, generuje zisky len prostredníctvom svojho predplatného Discord Nitro. Nitro ponúka isté pokročilejšie funkcie v podobe streamovania vo vyššom rozlíšení, balíčky s nálepkami, animované profilové fotografie, animované emoji a vyšší limit na nahrávanie obrázkov a videí.

Či nakoniec spoločnosť pristúpi na dohodu a stane sa ďalšou veľkou investíciou Microsoftu je nateraz otázne. Rokovania aktívne prebiehajú a nič nie je isté. Je to však pravdepodobné, keďže Microsoft si kúpu dovoliť môže a pravdepodobne urobí všetko pre to, aby ju dotiahol do úspešného konca.

SPAWN má tiež svoj komunitný Discord kanál, na ktorý sa môžete pripojiť prostredníctvom tohoto odkazu.