Brazilský futbalista Neymar dostal na Twitchi ban

Odoberaj novinky cez  Google News
Neymar Jr. na Twitchi
Zdroj: Twitch (neymarjr)

Čoraz viac známych tvári sa uchyľuje k streamovaiu, alebo je naklonených videohrám. Niet sa čomu diviť, hry vedia byť skvelý oddych. Niekoľko svetových hviezd dokonca aj streamuje na rôzne platformy. Výnimkou nie je ani futbalová hviezda Neymar Jr., ktorý iba nedávno začal streamovať na Twitchi. Dlho sa však neohrial, momentálne má ban.

Keďže je tento futbalista svetovo známy a považovaný za jedného z troch najlepších futbalistov na svete, okamžite si na Twitchi získal množstvo divákov a veľkú popularitu. Avšak čím viac ľudí sleduje váš stream, tým skôr si niekto všimne, že niečo nie je v poriadku. Na ban upozornil aj Twitter účet @StreamerBans, ktorý zverejňuje informácie o rôznych banoch streamerov.

Konkrétny a oficiálny dôvod, prečo Neymar dostal ban, zatiaľ nie je známy. Pravdepodobne však ide o porušenie DMCA (Digital Millennium Copyright Act). To sa stane, ak počas živého vysielania púšťate hudbu, na ktorú nemáte právo. Twitch si na takýchto streamerov dáva pozor a veľmi rýchlo vás podobná činnosť môže stáť váš kanál.

Ak je toto skutočne dôvod banu, Neymar sa v budúcnosti môže podobnému problému vyhnúť. Nová FIFA totiž umožňuje streamerom vypnúť hudbu, práve z tohto dôvodu. Ak sa teda Neymar vráti na Twitch, jeho fanúšikovia by mu túto funkciu mali odporučiť. Na svojom streame hraje rôzne hry, je však známy svojou obľubou CS:GO, kde sa mu nedávno podaril aj šikovný ace. Ten si môžete pozrieť na videu nižšie.

https://www.youtube.com/watch?v=GmeHb-51iOI