Borderlands film sa dočkal odhalenia príbehu

Odoberaj novinky cez  Google News
Borderlands 3 Fl4k
Zdroj: borderlands.com

Ešte donedávna sme v rámci chystaného Borderlands filmu poznali len obsadenie postáv, ktoré sa vyskytli priamo vo videohrách. Spomeňme napr. Lilith, Lance Rolanda, Tannis, Claptrapa či Tiny-u Tinu a jej ochrancu Kriega.

V posledných dňoch sme sa však dočkali aj potvrdenia postáv, ktoré sa v hrách priamo neobjavili, aj keď sme vedeli, že existujú. Ako napr. zakladateľ mocnej korporácie, Atlas, ktorú v Borderlands 3 prevzal Rhys z Tales from the Borderlands. Atlasa si tak zahrá Edgar Ramirez. Stvárni tohto obchodného výrobcu zbraní a titánu, ktorý je takto najmocnejším mužom v celom vesmíre.

K Atlasovi sa ešte pridá Olivier Richters, ktorý stvárni postavu Kroma, strašidelného lídra pycho banditov, ktorí terorizujú celú Pandoru. V samotnom obsahu sa o ňom zatiaľ veľa nepíše, takže na väčšie podrobnosti si budeme musieť počkať.

O čom bude Borderlands film?

Film bude sledovať príbeh Lilith, ktorá sa neochotne vracia na svoju domovskú planétu Pandora, aby našla stratenú dcéru najmocnejšíeho S.O.B. vesmíru, Atlasa. Vytvorí si alianciu s veľmi neortodoxným tímom, ktorého súčasťou je bývalý elitný vojak túžiaci po vykúpení, Roland, divoká demoličná expertka Tiny Tina, jej ochranca Krieg, archeologička a vedkyňa Tannis a v neposlednej rade obľúbený robot Claptrap.

Títo budú bojovať proti nebezpečným mimozemským potvorám a banditom, aby našli a ochránili stratenú Atlasovu dcéru. Tá totiž môže byť kľúčom k neobmedzenej moci. Osud celého vesmíru je preto v ich rukách. Oni však budú bojovať o niečo naviac – o seba navzájom.

Tak znie popis príbehu, s ktorým prišla stránka IGN. Už teda vieme, že film sa nebude zaoberať dejom z niektorej z hier Borderlands, ale pôjde si vlastnou cestou. Ak vezmeme do úvahy fakt,t že za scenárom stojí Craig Mazin, ktorý sa podpísal aj pod úspešný seriál Černobyl od HBO, mohlo by ísť o celkom kvalitný film.

Na záver len pripomenieme článok z februára tohto roka kedy sme vás informovali o tom, že štúdio, ktoré stojí za hernou trilógiou – Gearbox Software, zmenilo majiteľa.