Bloober Team odmietol špekulácie o prácach na Silent Hill

Odoberaj novinky cez  Google News
Bloober Team
Zdroj: bankier.pl

Minulý týždeň sa šikovní ľudia dostali k dokumentom, ktoré poukazovali na dotácie spojené s niekoľkými projektami vznikajúcimi v poľskom štúdiu. Bloober Team sa k nim teraz pre IGN vyjadril, pričom došlo aj na tému práce na značke Silent Hill.

Pre spomínaný magazín sa rozhovoril šéf marketingu Tomasz Gawlikowski. Jedným z projektov bol počin Dum Spiro, sledujúci osud malého chlapca v židovskom ghette za druhej svetovej vojny. Teraz to však vyzerá tak, že hra by sa zrejme nikdy nedokončí. Dôvodom má byť aj to, že vývojári nie sú schopní zaručiť komerčný úspech.

Druhý projekt nesie pracovný názov Black. Autori v ňom vsadili na odvážnu príbehovú premisu. V stredovekom survivali majú hráči čeliť mimozemskej invázii. Už teraz je ale jasné, že sa finálnej verzie nikdy nedočkáme, aspoň nie v tejto podobe. Pôvodný námet bol totiž prehodnotený. Projekt ako taký síce stále existuje, ale pôvodnej myšlienke sa už nepodobá.

No a na záver sa zástupca Bloober Team vyjadril aj na tému práce na Silent Hill. „Momentálne sú vo vývoji dva projekty. Jeden je v predprodukčnej fáze, ďalší v produkčnej. Oba budú väčšie než The Medium, ale ani jeden nezodpovedá tomu, čo v poslednom čase koluje internetom,“ uzavrel Gawlikowski. Stále však môže ísť len o pokus ako zmiasť hráčov.