BlizzCon 2021 sa nakoniec neuskutoční

Odoberaj novinky cez  Google News
BlizzCon
Zdroj: playstationlifestyle.net

Blizzard už po druhýkrát oficiálne ruší plánované podujatie. Tentokrát sa zrušenie týka eventu s názvom BlizzCon 2021. Tohtoročná prezentácia sa neuskutoční z dôvodov pretrvávajúcich zložitostí a neistôt okolo pandémie koronavírusu. Informuje o tom portál Eurogamer.

Rušil sa aj minuloročné podujatie. Vredy kvôli zdravotným a bezpečnostným dôvodom súvisiacim s pandémiou Covid-19. Náhradou bola čisto digitálna udalosť pomenovaná ako BlizzConline, ktorá sa uskutočnila vo februári tohto roka.

Zrušenie tohtoročného podujatia BlizzCon 2021 potvrdila výkonná producentka celej šou Saralyn Smith. Tá uviedla, že smernice v Kalifornii týkajúce sa osobných stretnutí sa stále menia a stav pandémie sa po celom svete mení taktiež.

Usporiadať BlizzCon tak ako ho poznáme je náročná a zložitá práca, ktorá vyžaduje niekoľko mesiacov príprav. Pretrvávajúce zložitosti a neistoty pandémie ovplyvnili našu schopnosť pokročiť vo viacerých z týchto oblastí. Nakoniec sme sa dostali za bod, kde by sme boli schopní pripraviť také podujatie, aké by sme pre vás radi v novembri pripravili,

uviedla Smith

Blizzard má opäť v pláne usporiadať alternatívnu akciu na začiatku budúceho roka. Na rozdiel od tohtoročnej akcie má tá nasledujúca spojiť tak online šou, ako aj menšie osobné stretnutie. Ďalšie podrobnosti sa dozvieme neskôr.

Na druhej strane taká E3 2021 sa uskutoční. Stane sa tak od 12. do 15. júna 2021, čiže už o pár dní. Aj keď sa celá ponesie v online znamení, účasť už prisľúbilo niekoľko zvučných mien, takže sa hráči majú na čo tešiť.