BlizzCon 2021 má za sebou prvý deň. Čo dôležité priniesol?

Odoberaj novinky cez  Google News
BlizzCon
Zdroj: playstationlifestyle.net

Včera večer o 23. hodine nášho času sa začal BlizzCon 2021. Kvôli ešte stále zúriacemu koronavírusu sa však tento ročník koná výlučne online. To je na jednej strane dobré, pretože si ho tak mohol pozrieť každý, kto mal oňho záujem, a to kdekoľvek na svete. Ak ste včerajší prenos nestihli, alebo nesledovali, prinášame vám výber toho najdôležitejšieho, čo sme sa počas vysielania v rámci prvého dňa dozvedeli.

Oficiálne oznámenie Diablo II: Resurrected

Blizzard na akcii oficiálne potvrdil vývoj remasteru Diabla II. Na hre pracujú vývojári zo štúdia Vicarious Visions, ktorí majú na svojom konte, okrem iného, aj modernizovanú verziu Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 a Crash Bandicoot N. Sane Trilogy. Vylepšená hra vrátane datadisku Lord of Destruction dorazí ešte tento rok na PC i konzoly.

Rogue pre Diablo IV

Autori Diabla IV predstavili novú postavu, ktorá rozšíri register hrdinov pripravovanej hry. Rogue z pôvodného Diabla je rýchla a účinná v boji na diaľku i blízko. Postava by sa mohla zapáčiť všetkým hráčom, ktorí majú v obľube luk. Rogue je už štvrtou postavou, ktorá nám bola predstavená, a preto nás čaká predstavenie ešte jednej. Diablo IV mieri na PC a konzoly, ale tento rok by sme sa ho dočkať nemali.

Blizzard Arcade Collection

Ešte pred samotným začiatkom podujatia BlizzCon 2021 sa do sveta dostali informácie o tom, že sa chystá kolekcia klasík od Blizzardu z 90. rokov 20. storočia. Táto informácia sa včera počas prenosu ukázala ako pravdivá. Tešiť sa preto môžeme na hry ako The Lost Vikings, Rock N Roll Racing a Blackthorne. Navyše za nimi nemusíme ani čakať. Hry sú totiž už k dispozícii na PC, PS4, Xbox One a Nintendo Switch. Na next-gen konzolách hry fungujú vďaka spätnej kompatibilite. Navyše pri hrách môžete prepínať medzi klasickou a vylepšenou podobou. Druhá menovaná ponúka aj nové funkcie.

Nový obsah do World of Warcraft: Shadowlands

V tomto prípade nešlo o nové informácie, nakoľko všetky unikli ešte pred pár dňami. Potvrdilo sa preto len to, že posledný datadisk pre MMORPG hru sa rozšíri o nový obsah. Pribudne ďalší príbeh, nový raid, dungeon a PvP obsah.

The Burning Crusade Classic

Aj v tomto prípade pokračujeme v sérii potvrdzujúcich správ, ktoré unikli ešte pred začiatkom akcie BlizzCon 2021. Blizzard tak už len mohol potvrdiť, že World of Warcraft Classic rozšíri staronová expanzia. Tá nesie názov The Burning Crusade a pôvodne vyšla ešte v roku 2007. Hráči si navyše budú môcť vybrať, či sa chcú presunúť do novej éry, alebo zostať verní Vanilla verzii.

Forged in the Barrens pre Hearthstone

Nové rozšírenie pre kartovú hru predstavilo 135 nových kariet. Expanzia pre Hearthstone vyjde na jar tohto roka.

Overwatch 2 na vedľajšej koľaji

Hra síce chýbala v zahajovacom ceremoniáli, ale neskôr sa hovorilo aj o nej. Aj v tomto prípade platí, že hry sa tento rok nedočkáme. Vývojári predstavili nové mapy, ktoré budú situované do Ríma a New Yorku. V hre sa bude dynamicky meniť počasie a objaviť sa môžu aj piesočné búrky či blizardy. Autori taktiež priblížili aj kooperatívne PvE scenáre známe ako Hero Missions.

Stromy talentov zas umožnia hráčom upravovať svojich hrdinov, niektorí taktiež dostanú novú podobu a tím bude klásť väčší dôraz na príbeh. Fanúšikovia sa však zhodujú v tom, že včerajšie informácie nepriniesli nič, o čom by sa už skôr nehovorilo, alebo to autori sami naznačili.

To by bolo z prvého dňa BlizzCon 2021 všetko. Nezabudnite, že podujatie pokračuje aj dnes. Dúfame, že prinesie ďalšie informácie o obľúbených hrách.