Blizzard ukáže dve hodiny nových záberov z Overwatch 2

Odoberaj novinky cez  Google News
Hra Overwatch 2
Zdroj: Blizzard

Fanúšikovia netrpezlivo očakávajú dátum vydania pokračovania populárnej hry Overwatch. V podstate od doby, keď bola hra ohlásená. Zatiaľ však presný dátum nevieme. Fanúšikom a záujemcom teda bude musieť stačiť, že sa nám Blizzard chystá predstaviť dve hodiny úplne nových záberov. Nepôjde však len o počítačové trailery a podobne. Práve naopak, pôjde o zábery priamo z hrania PVP.

Blizzard zábery predstaví prostredníctvom živého vysielania, ktoré si môžete pozrieť na ich oficiálnom Twitchi alebo YouTube. Ak očakávate, že počas vysielania bude predstavený aj dátum vydania, môžete byť sklamaní. Nič také sa neočakáva aj keď motyka môže vystreliť. Zatiaľ vieme iba to, že tento rok Overwatch 2 určite nevyjde a naznačil to aj Blizzard. To nás posúva na rok 2022, ktorý je viac najviac pravdepodobný.

Nový Overwatch však vyvoláva aj množstvo otázok. Hráči doteraz nevedia, či si hru musia kúpiť, ak chcú hrať multiplayer alebo nie. Vysvetlíme to v krátkosti. Aj keď si Overwatch 2 nekúpite, budete môcť naďalej hrať multiplayer, dokonca s hráčmi, ktorí hrajú Overwatch 2. Taktiež budete môcť hrať nových hrdinov, mapy a všetko ostatné. Všetci, ktorí si Overwatch 2 kúpia si do novej hry prenesú všetky získané skiny, hrdinov a odmeny. To znamená, že o nič neprídete.

Overwatch 2 sa bude primárne sústrediť na príbeh a kooperačné kampane. To bude výhrada tejto novej hry, pričom pôvodný Overwatch ostane multiplayerovou hrou. Blizzard nemá (aspoň zatiaľ) v pláne zrušiť alebo prestať podporovať prvý Overwatch. Ak vás zaujímajú nové zábery z hry, nalaďte sa na vyššie uvedené kanály už zajtra, 20. mája o deviatej hodine večer nášho času.

Medzitým sa v klasickom Overwatchi začali oslavy výročia hry. V evente s názvom Anniversary máte možnosť získať nové skiny a zahrať si zaujímavé herné módy.