Blizzard po obvineniach mení šéfa, teraz bude mať dvoch

Odoberaj novinky cez  Google News
Logo spoločnosti Blizzard Entertainment
Zdroj: Blizzard Entertainment

Spoločnosť Blizzard, ktorá patrí pod Activision, mení po nedávnych obvineniach šéfa. Ten sa rozhodol ustúpiť a odchádza zo svojej doterajšej funkcie. Teraz už bývalý šéf, J. Allen Brack, uvoľní miesto dvojici Jen Oneal a Mike Ybarra, ktorí majú podľa slov Blizzardu viac než dosť skúsenosti na vedenia štúdia. Aj keď oficiálne prehlásenie nespomína do detailov dôvody odchodu, je veľmi pravdepodobne, že sa tak deje kvôli obvineniam, ktoým Blizzard v posledných týždňoch čelí.

Jen Oneal sa do štúdia Blizzard pridala v januári tohto roku ako viceprezidentka vývoja. Na starosti mala herné značky Overwatch a Diablo. Pod jej taktovkou sa tieto hry vyvíjali a ďalej podporovali. Jen je taktiež bývalou šéfkou štúdia Vicarious Visions, ktoré je už teraz súčasťou Blizzardu.

Na druhú stranu Mike sa pridal do štúdia v roku 2019 po niekoľkoročnej práci v Xboxe. Pracoval na pozícii generálneho manažéra platforiem a technológií. Jeho hlavnou náplňou práce bolo dohliadať na správny chod a vývoj aplikácie Battle.net, cez ktorú si hráči spúšťajú (nie len) hry od Blizzardu.

Obaja noví lídri sa zaviazali, že budú v štúdiu dodržiavať bezpečné a hlavne netoxické prostredie. Práve to je hlavný dôvod nepokojov, ktoré momentálne medzi zamestnancami vládnu. Blizzard vo svojom oznámení zdôrazňuje, že obaja budú chrániť pracovné prostredie, aby bolo vhodné a prijateľné najmä pre ženy, ale aj ľudí rôzneho pohlavia, vyznania, farby pleti a názorov. Vďaka skúsenostiam, ktoré sa tie roky nabrali, sa budú snažiť viesť Blizzard zodpovedne, súcitne a odhodlane.

V zábere sa vyjadril aj J. Allen Brack, ktorý svojim nástupcom poprial veľa šťastia a vyjadril im dôveru v tom, že štúdio budú viesť rozumne a udržiavať ho pohromade. Či to naozaj vyrieši problémy, v ktorých sa Blizzard momentálne zmieta, je ešte otázne. Rôzne hlasy sa však ozývajú, že je to dobrý a hlavne dôležitý začiatok pre zmenu.