Black Myth: Wukong pobeží na Unreal Engine 5, pozrite si zábery

Odoberaj novinky cez  Google News
Black Myth Wukong
Zdroj: YouTube (Trailer)

Už pred nejakým, časom sme vás informovali o novej hre, z ktorej je skutočne cítiť potenciál – Black Myth: Wukong. Hru má na starosti čínske štúdio a je vo veľkej miere inšpirovaná klasickou čínskou novelou Journey to the West. Tá sa považuje za jednu z najväčších klasík tamojšej literatúry. Prvé zábery z hry spôsobili veľmi priaznivé ohlasy hráčov a hra si okamžite získala fanúšikov a nedočkavcov, ktorí na ňu čakajú.

Aj keď si autori dali trochu načas, predsa len sa s nami podelili o nové zábery priamo z hry. Nižšie si môžete pozrieť 12 minút nových gameplay záberov z hrania Black Myth: Wukong. Čo je ešte lepšie, hra pobeží na naovom Unreal Engine 5, ktorý sa snažia do svojich hier zakomponovať už mnohí vývojári hier. Potvrdilo to štúdio Game Science. V skutočnosti je gameplay zobrazený nižšie nahrávaný priamo z hry, ktorá už beží na UE5 a podporuje aj technológiu Nvidia DLSS.

Podľa slov autorov pôjde o vôbec prvú hru, ktorá pobeží na Unreal Engine 5 a zároveň bude podporovať aj DLSS. Vo videu máme možnosť vidieť deformáciu snehu a ľadu v úplne novom prostredí hry. Aj keď dlhé roky v hernom priemysle nás naučili byť k trailerom trochu skeptickí, ak je to naozaj pravda a to čo je vo videu uvidíme aj v hre, máme sa skutočne na čo tešiť.

Black Myth: Wukong zatiaľ nemá dátum vydania ani presné platformy, na ktoré vyjde aj keď PC sa považuje za samozrejmosť.