BioWare prinieslo na palubu hry Mass Effect staré známe mená

Odoberaj novinky cez  Google News
Nový Mass Effect
Zdroj: gamespot.com

BioWare po nedávnej strate niektorých veľkých špičkových talentov, prinieslo späť niekoľkých kľúčových vývojárov Mass Effect. Niekoľko veteránov momentálne pracuje na remake-u do úvodu série sci-fi RPG od BioWare.

Portál Game Informer si všimol, že sa k práci na nadchádzajúcej hre vrátilo množstvo starých známych mien. Ide o mená ako Dusty Everman, Parish Ley, Brenon Holmes alebo aj Derek Watts.

Everman začal v BioWare opäť pracovať od októbra. V spoločnosti pracoval v rokoch 2003-2015 na pozíciach level dizajnu. Potom odišiel a založil a prevádzkoval si svoje vlastné nezávislé štúdio Dirty Sky Games. Teraz pracuje ako hlavný dizajnér príbehu.

Ďalším menom, na ktoré nemôžeme zabudnúť je aj kreatívny riaditeľ Parish Ley. Toho možno považovať už za veterána BieWare. Pracoval totiž ako filmový režisér pôvodnej trilógie Mass Effect. Od začiatku tohto roka zastáva pozíciu kreatívneho režiséra. Do projektu Mass Effect sa zapojí aj producent Brenom Holmes, ktorý priložil aj ruku k hre Anthem.

Derek Watts bol prijatý na miesto umeleckého riaditeľa. Teda pracuje na rovnakej pozícii, ako tomu bolo v prípade pôvodného Mass Effectu. Nie vždy je to len o príchodoch. Z BioWare odchádza množstvo špičkových zamestnancov, vrátane generálneho manažéra Casey Hudson a výkonného producenta Dragon Age, Marka Darraha.

Fanúšikovia tejto hernej série majú v posledných týždňoch dôvod na radosť. Nielenže sme sa dozvedeli o pripravovanom remasteri kompletnej trilógie, ale na tohtoročnom The Game Awards nám BioWare predstavilo aj zbrusu nový trailer na úplne novú hru z Mass Effect. Informácie priniesol portál VG247.