Biomutant si na seba zarobil hneď v prvý týždeň po vydaní

Odoberaj novinky cez  Google News
Recenzia na hru Biomutant
Zdroj: spawn.sk

Švédska holdingová spoločnosť Embracer Group zverejnila svoje finančné výsledky, ktoré ich určite tešia. Výsledná správa obsahuje množstvo zaujímavých informácií, ktoré sa týkajú aj iných herných štúdií, ktoré ma spoločnosť vo vlastníctve. Medzi tie najviac zaujímavé však patrí tá, ktorá sa týka štúdia THQ Nordic a hry Biomutant. Tá vyšla na platformy PC a na konzoly ešte v máji. Hra Biomutant si na seba zarobila už týždeň po vydaní. Švédske štúdio Experiment 101 tak má dôvod na radosť aj napriek recenziám.

Za hrou stojí už spomínané štúdio Experiment 101. Vytvorili hru, ktorá dokázala za tri mesiace svojej existencie predať vyše milióna kusov. Napriek zmiešaným recenziám, kde hra skôr dosahovala priemerné skóre. Aj u nás dostala hra priemerné hodnotenie a to najmä vďaka technickému spracovaniu. Celú recenziu si môžete prečítať na tomto odkaze.

Napriek tomu si na seba dokázala zarobiť už počas prvého týždňa po vydaní. To znamená, že sa spoločnosti Embracer vrátila všetká investícia, ktorú do hry vložili. Či už sa bavíme o nákladoch na marketing alebo vývoj. Navyše, ako bonus im hra finančne vrátila aj investícia, ktorú spoločnosť Embracer zaplatila za kúpu štúdia Experiment 101 ešte v novembri 2017. Ide o sumu 8,5 milióna dolárov. Hodnotenia teda v tomto prípade nehrajú veľkú rolu, keďže z pohľadu štúdia aj investora ide o úspešný titul.