Bethesda: Starfield pripomína Skyrim vo vesmíre a Han Solo simulátor

Odoberaj novinky cez  Google News
E3 2021: Starfield je ako Skyrim vo vesmíre
Zdroj: Microsoft, spawn.sk

Na prezentácii Xbox & Bethesda Showcase sme okrem iných skvelých vecí mali možnosť vidieť aj prvý pohľad na hru Starfield. Aj keď video nám neponúklo žiadne konkrétne detaily, ani gameplay, predsa len sme sa niečo dozvedeli. Ako to už býva zvykom, najviac informácií sa dozvieme v hodinách a dňoch nasledujúcich po predstavení a výnimkou nie je ani Starfield. K hre sa vyjadrili Todd Howard a Ashley Cheng zo štúdia Bethesda.

Ako Skyrim vo vesmíre

V rozhovore pre zahraničný magazín Washington Post sa šéf Bethesda štúdia o hre Starfield vyjadrili, že ide (obrazne povedané) o spojenie Skyrimu vo vesmíre a Han Solo simulátora. V rozhovore navyše dodáva, že Bethesda mala už dlhšie v pláne vytvoriť novú hru vo vesmíre. Bohužiaľ, až do nedávna nemali víziu, ako by takú hru mohli urobiť s technológiami, ktoré boli vtedy dostupné. “Už dlhšie sme vedeli, že ak budeme chcieť robiť niečo iné, bude to sci-fi,” hovorí Todd v rozhovore.

Aby si hráči vedeli predstaviť, ako vážne to so svojimi hrami myslia, prezradil Todd aj niečo zo zákulisia príbehu. V štúdiu si vytvorili časovú os, ktorá pokrývala vyše 300 rokov udalostí. To všetko pre to, aby bolo všetkým jasné, ako sa ľudstvo dostalo tam, kde je, v príbehu Starfield. Aj preto použil Todd v rozhovore prirovnanie, že Starfield je v podstate ako Skyrim vo vesmíre.

Ako Han Solo simulátor

Na druhú stranu režisérka hry, Ashley Cheng, Starfield popisuje ako Han Solo simulátor. Jednoducho povedané, vezmite si loď, objavujte galaxiu a robte čo vás napadne. Podobne ako v Star Wars, aj v hre Starfield budete mať robotov – kamarátov. Robot, ktorého sme videli v traileri sa volá Vasco (po objaviteľovi Vasco da Gama). Todd na záber hovorí, že hra otvorí niekoľko veľkých otázok, napríklad ako pracuje čas a priestor a či sme vo vesmíre sami.

Starfield of štúdia Bethesda vyjde 11. novembra budúceho roku exkluzívne na konzolách Xbox a PC.