Beta xCloud je dnešným dňom dostupná na Android vrámci Xbox Game Pass Ultimate

Odoberaj naše novinky cez  Google News alebo sleduj náš herný stream na  Facebook Gaming

Pred plánovaným spustením, ktoré je naplánované až na 15. september je ale xCloud streamovacia služba dostupná na Android zariadeniach už dnes prostredníctvom limitovanej beta aplikácie. Samozrejme, je tu len jedno obmedzenie. Musíte byť predplatiteľom Xbox Game Pass Ultimate.

Spoločnosť Microsoft dnes túto aplikáciu dokonca sprístupnila aj prostredníctvom obchodu Google Play. Dokonca je prekvapivé, že ide o otvorenú beta verziu, ktorú si môže stiahnuť každý, ak má aktívne predplatné služby Game Pass Ultimate.

Aplikácia je zatiaľ v obmedzenom režime a nájdete tu „len“ okolo 70 hier a niektoré funkcie, ktoré budú dostupné aj v plnej verzii. Samozrejme, treba brať do úvahy, že aplikáciu len tak v obchode nenájdete, musíte mať aktívny Ultimate, aby sa vám aplikácia v Google Play zobrazila.

Aplikácia sa mala objaviť v pôvodnom pláne aj pre iOS od Apple-u, tí to však odmietajú, pretože nechcú povoľovať žiadne aplikácie na streamovanie hier vo svojom obchode. Apple dokonca vyhlásilo, že je jej cieľom zabezpečiť, aby App Store zostal „bezpečným a dôveryhodným miestom pre zákazníkov pre objavovanie a sťahovanie aplikácií“.

Microsoft poskytol aj samotné vyhlásenie pre Verge magazín kde hovorí, že existujúci používatelia, ktorí sa zapoja do beta verzie tejto aplikácie majú príležitosť otestovať isté množstvo hier pred tým, než bude aplikácia dostupná pre širšiu verejnosť od budúceho mesiaca. Ďalej Microsoft uviedol, že táto limitovaná beta je rozhodujúca pre získanie spätnej väzby pred plným spustením, ale nemalo by sa to brať ako finálny produkt, pričom ani knižnica momentálne neobsahuje veľa titulov. Tá má byť oveľa väčšia.

xCloud ako služba, bola ohlásená ešte minulý rok počas prezentácie E3, v tom istom čase bola ohlásená verzia Game Pass pre PC a takisto aj Ultimate. Ultimate má zahŕňať project xCloud ako súčasť rozšíreného beta programu tejto cloudovej hernej služby budúci mesiac a spoločnosť to potvrdila v novom blogovom príspevku na Xbox Wire.

Naprieč 22 krajinami Severnej Ameriky, Európy a aj Južnej Kórei má byť xCloud dostupný už 15. septembra. Má v ňom byť cez 100 titulov z Game Pass vrátane Minecraft Dungeons, Destiny 2, Gears 5 a mnohé ďalšie.

Okrem iného sa Microsoft zaviazal aj k tomu, že každý jeden nový titul od Xbox Game Studios bude k dispozícii prostredníctvom tejto služby a má zahŕňať aj Halo Infinite, Fable 4 a ďalšie nadchádzajúce hry, ktoré vyjdu ako launch tituly pre next-gen konzolu Series X.

Zdroj: GamesRadar, Eurogamer

Sociálne siete

RSS Vosveteit.sk

 • Špičkový 2K dron ZLRC Beast SG906 s lákavou cenovkou dýcha na krk aj násobne drahším konkurentom 18. septembra 2020
  Chceš sa konečne ponoriť do sveta dronov a záberov z vtáčej perspektívy, no nevieš, aký dron by bol vhodný pre úplného začiatočníka? Ak pokukávaš po stroji, ktorý by však nebol iba na nácvik letu, ale zároveň by zvládol natočiť aj naozaj úchvatné zábery v 2K rozlíšení (4K rozlíšenie fotografií), určite by si nemal prehliadnuť na […]
  Tomáš Sedláček
 • Mohli by planéty, vhodné na život, existovať aj v blízkosti bielych trpaslíkov? 18. septembra 2020
  Môžu nám mŕtve hviezdy pomôcť v pátraní po mimozemskom živote? Výskumníci z Cornell University predpokladajú, že pozorovaním planét, prechádzajúcich popred bielych trpaslíkov, môžu získať veľa cenných informácií a možno aj nájsť stopy života. „Ak sa v okolí bielych trpaslíkov nachádzajú skalnaté planéty, už za pár rokov by sme mohli na nich objaviť stopy života,“ vyjadrila […]
  Richard Zliechovský
 • Donald Trump „vyhral“. Aplikácie WeChat a TikTok zmiznú z obchodov už 20. septembra 18. septembra 2020
  Po dlhých týždňoch nejasností ohľadom predaja aspoň časti aplikácie TikTok jednej z amerických spoločností sa konečne dostávame do veľkého finále. To nakoniec nebude také veľkolepé, ako si možno niektorí z administratívy Donalda Trumpa mysleli. Dohoda medzi americkou a čínskou stranou totižto nakoniec uzatvorená nebola, čo znamená definitívnu stopku pre aplikácie TikTok a WeChat, ktorých popularita […]
  Tomáš Sedláček
 • Ktoré Xiaomi a Redmi telefóny dostanú Android 11, a ktoré zas nie? Tu je ich veľký zoznam! 18. septembra 2020
  Nie tak dávno sme vám priniesli prehľad vybraných smartfónov, ktoré v nedávnej minulosti pribudli do zoznamu zariadení, pre ktoré je MIUI 12 poslednou nadstavbou, ktorú dostanú. Ako je to však s Androidom 11? Nuž, zoznam zariadení je výrazne obšírnejší, čo nepoteší pravdepodobne nikoho. Na druhej strane však treba povedať, že aj zoznam smartfónov, ktoré sa môžu […]
  Martin Borko
 • Microsoft vylepšuje Edge. Kopíruje ďalšiu užitočnú funkciu z prehliadača Google Chrome 18. septembra 2020
  Len v priebehu včerajšieho dňa sme vás informovali o tom, že Microsoft do prehliadača Edge zavádza novú funkciu, ktorú si „zapožičal“ z konkurenčného prehliadača Chrome. Konkrétne sme písali o automatickom generovaní silných hesiel pri registrovaní sa do jednotlivých služieb online služieb. Dnes na povrch vyplávali ďalšie správy, ktoré hovoria o funkcii, o ktorej sme mohli už v minulosti […]
  Martin Borko
Zaujímavý článok
Rocket League
Rocket League zadarmo bude už čoskoro skutočnosťou