Beta xCloud je dnešným dňom dostupná na Android vrámci Xbox Game Pass Ultimate

Odoberaj naše novinky cez  Google News, sleduj náš herný stream na  Facebook Gaming alebo priamo na našom  YouTube

Pred plánovaným spustením, ktoré je naplánované až na 15. september je ale xCloud streamovacia služba dostupná na Android zariadeniach už dnes prostredníctvom limitovanej beta aplikácie. Samozrejme, je tu len jedno obmedzenie. Musíte byť predplatiteľom Xbox Game Pass Ultimate.

Spoločnosť Microsoft dnes túto aplikáciu dokonca sprístupnila aj prostredníctvom obchodu Google Play. Dokonca je prekvapivé, že ide o otvorenú beta verziu, ktorú si môže stiahnuť každý, ak má aktívne predplatné služby Game Pass Ultimate.

Aplikácia je zatiaľ v obmedzenom režime a nájdete tu „len“ okolo 70 hier a niektoré funkcie, ktoré budú dostupné aj v plnej verzii. Samozrejme, treba brať do úvahy, že aplikáciu len tak v obchode nenájdete, musíte mať aktívny Ultimate, aby sa vám aplikácia v Google Play zobrazila.

Aplikácia sa mala objaviť v pôvodnom pláne aj pre iOS od Apple-u, tí to však odmietajú, pretože nechcú povoľovať žiadne aplikácie na streamovanie hier vo svojom obchode. Apple dokonca vyhlásilo, že je jej cieľom zabezpečiť, aby App Store zostal „bezpečným a dôveryhodným miestom pre zákazníkov pre objavovanie a sťahovanie aplikácií“.

Microsoft poskytol aj samotné vyhlásenie pre Verge magazín kde hovorí, že existujúci používatelia, ktorí sa zapoja do beta verzie tejto aplikácie majú príležitosť otestovať isté množstvo hier pred tým, než bude aplikácia dostupná pre širšiu verejnosť od budúceho mesiaca. Ďalej Microsoft uviedol, že táto limitovaná beta je rozhodujúca pre získanie spätnej väzby pred plným spustením, ale nemalo by sa to brať ako finálny produkt, pričom ani knižnica momentálne neobsahuje veľa titulov. Tá má byť oveľa väčšia.

xCloud ako služba, bola ohlásená ešte minulý rok počas prezentácie E3, v tom istom čase bola ohlásená verzia Game Pass pre PC a takisto aj Ultimate. Ultimate má zahŕňať project xCloud ako súčasť rozšíreného beta programu tejto cloudovej hernej služby budúci mesiac a spoločnosť to potvrdila v novom blogovom príspevku na Xbox Wire.

Naprieč 22 krajinami Severnej Ameriky, Európy a aj Južnej Kórei má byť xCloud dostupný už 15. septembra. Má v ňom byť cez 100 titulov z Game Pass vrátane Minecraft Dungeons, Destiny 2, Gears 5 a mnohé ďalšie.

Okrem iného sa Microsoft zaviazal aj k tomu, že každý jeden nový titul od Xbox Game Studios bude k dispozícii prostredníctvom tejto služby a má zahŕňať aj Halo Infinite, Fable 4 a ďalšie nadchádzajúce hry, ktoré vyjdu ako launch tituly pre next-gen konzolu Series X.

Zdroj: GamesRadar, Eurogamer

Sociálne siete

RSS Vosveteit.sk

 • Najlepšie animované seriály na Netflixe, ktoré záujmu hlavne dospelých 29. novembra 2020
  Mnohí z nás si z času na čas radi pozrú dobrý film, či seriál. V tomto článku by sme vás chceli upozorniť na niekoľko zaujímavých animovaných seriálov, ktoré však skôr záujmu dospelé publikum. Všetky sú okrem iného dostupnými prostredníctvom platformy Netflix. BIG MOUTH BIG MOUTH je prvým animovaným seriálom, ktorý nám padol do oka. Ide […]
  Martin Borko
 • Google chce obmedziť používanie smartfónu počas chôdze. Táto nová funkcia zavíta do Androidu! 29. novembra 2020
  Digitálna rovnováha od spoločnosti Google je vcelku známou službou, ktorá ponúka prehľadné štatistiky o tom, ako používame naše zariadenia. Rovnako disponuje viacerými funkciami. Napríklad si môžete pomocou služby nastaviť režim nerušenia, či obmedzenie prístupu do jednotlivých aplikácií potom, ako prekročíte povolený čas. Nová verzia aplikácie, ktorá sa objavila v obchode Google Play v rámci BETA zostavenia, […]
  Martin Borko
 • Huawei pracuje na kamerovom module, aký sme doposiaľ ešte nevideli 29. novembra 2020
  Huawei by mohol v nadchádzajúcej vlajkovej lodi z modelového radu „P“ priniesť kameru, akú sme doposiaľ ešte v smartfóne nevideli. Ide konkrétne o nový kamerový modul, ktorý využíva tekuté šošovky. Odhaľuje to najnovší patent spoločnosti, na ktorý poukazuje portál Gizmochina.com. Podľa publikovaných správ, nová technológia kvapalných šošoviek by sa mala začať vyrábať už v priebehu nasledujúceho roka. Mohla by sa […]
  Martin Borko
 • Telekom opäť rozdáva 15 GB dátový balíček. Aktivovať si ho môžu všetci zákazníci s paušálmi 29. novembra 2020
  Zákazníci slovenského Telekomu si môžu už od zajtrajšieho dňa, t.j. 30.11., aktivovať bezplatný balíček až 15 GB dát. Pomerne veľký predvianočný darček od slovenského Telekomu si môžu v mobilnej aplikácii aktivovať všetci zákazníci s aktívnymi paušálmi. Balíček je dostupný pre takmer všetkých zákazníkov Bezplatný 15 GB dátový balíček je podľa Telekomu určený pre rezidenčných a […]
  Tomáš Sedláček
 • Prečítajte si príbeh kapitána, ktorý visel za nohy z lietadla, 5-tisíc metrov nad zemou 29. novembra 2020
  V roku 1990 došlo k nehode na palube lietadla British Airlines. Jedno z okien v pilotnej kabíne sa uvoľnilo a jeden z pilotov bol vytiahnutý cez okno von z lietadla. Šťastím bolo, že nohy ostali v kabíne, a tak ho mohla posádka držať, kým sa kopilot pokúsil o núdzové pristátie, píše portál IFLScience. Konkrétne išlo o let s číslom 5390, ktorý odlietal z letiska v […]
  Richard Zliechovský
Zaujímavý článok
Promo fotka z hry Watch Dogs: Legion
Multiplayer pre Watch Dogs: Legion sa dočkal odkladu