BenQ rozšírilo svoje portfólio o MOBIUZ EX3415R

Odoberaj novinky cez  Google News
Nový širokouhlý 34-palcový herný monitor BenQ EX3415R
Zdroj: benq.eu

Spoločnosť BenQ je celosvetovo známa najmä vďaka svojmu širokému portfóliu, ktoré ponúka. Od projektorov, veľkoformátových displejov, mobilných telefónov, reproduktorov až cez kamery a fotoaparáty k monitorom. BenQ však opäť rozšírilo svoje portfólio o nový 34-palcový zakrivený monitor s ultra širokouhlým pomerom strán 21:9.

Monitor okrem iného ponúka aj UWQHD rozlíšenie 3440 x 1440 pixelov s polomerom zakrivenia 1900R. Tento monitor je určený predovšetkým hráčom pretekárskych hier. Hráči strieľačiek si však s BenQ MOBIUZ EX3415R monitorom tiež prídu na svoje. Herný zážitok a celové ponorenie sa do hry podporuje taktiež integrácia kvalitného zvukového systému treVolo. Monitor disponuje dvoma HDMI 2.0 a jedným DisplayPort 1.4 konektorom.

Monitor zaujme predovšetkým technickými vlastnoťami

Už zmienené špecifikácie dopĺňajú ďalšie, ktoré vylepšujú zobrazenie. Obnovovacia frekvencia 144 Hz s odozva 1 ms nie je všetko. Monitor podporuje aj AMD FreeSync a HDRi či špeciálne herné funkcie umocňujú zážitok pri hraní. Novinkou je aj Black eQualizer, zlepšujúci viditeľnosť súperov v tmavých miestach a Color Vibrance, pre jednoduché prepnutie medzi úrovňami saturácie farieb. To ponúka aj svoj pretekársky režim.

Integrovaný zvukový systém treVolo predstavuje 2.1 kanálový systém, teda dva 2W reproduktory doplnené o 5W subwoofer a 5 nastaviteľných užívateľských zvukových profilov pre hranie strieľačiek, pretekárskych a športových hier.

Priestor pre efektívne fungovanie

Stlačením tlačidla pre split-screen je možné aktivovať vizuálne oddelenú oblasť pre umiestnenie chatu, herných návodov z YouTube alebo streamu zo služby Twitch. Pohyb v nastaveniach a prepínaní medzi režimami uľahčuje aj doplnené dialkové ovládanie.

Maximálne pohodlie

Monitor je možné prispôsobovať výškovo, naklánaním ale i otočením a je kompatibilný s profesionálnymi pretekárskymi kokpitmi.

Po technickej stránke prináša tiež už zavedené technológie spoločnosti BenQ pre ochranu zraku, redukujúcu škordlivé vplivy najmä pri dlhom posedení a hraní. Monitor vlastní certifikáciu TUV Rheinland za technológie flicker-free a Low Blue Light, ktoré dopĺňa tiež Brightness Inteligence Plus, ktorý automaticky upravuje jas podľa okolitého osvetlenia.

Nový monitor BenQ MOBIUZ EX3415R je k dispozícii za doporučenú cenu 1 039 eur na Slovensku, alebo 26 490 Kč v Českej republike.