Bend Studio plánovalo druhé pokračovanie Days Gone

Odoberaj novinky cez  Google News
Hra Days Gone
Zdroj: PlayStation

Vývojári Days Gone, Bend Studio od Sony, malo svojho času pripravené aj pokračovanie pre túto hru. To predstavili Sony, ale tí vzhľadom na fakt, že titul bol pomerne kriticky prijatý, tento sequel nakoniec neodobrili.

Napriek faktu, že titul od vývojárov Bend Studio sa predával veľmi dobre, bol vývojový proces dlhý a s miernymi komplikáciami. Hlavným dôvodom však bolo práve spomínané kritické prijatie hry. To je pre spoločnosť Sony veľmi dôležité a práve preto nebolo pokračovanie možnosťou v žiadnom prípade.

Takže namiesto pripravovania hry Days Gone 2, malo štúdio podľa správy z portálu Blomberg za úlohu pracovať na novom titule Uncharted. Spoločnosť Sony tak poverila časť skupiny zamestnancov z Bend Studia, aby vyvinuli novú hru Uncharted pod dohľadom Naughty Dog.

Druhý tím z vývojárskeho štúdia sa mal pripojiť k Naughty Dog. Spolupracovať mali na titule pre viacerých hráčov. Zdá sa však, že mnohí z Bend Studio neboli spokojní z rozhodnutiami spoločnosti Sony.

Niektorí rádoví pracovníci, dokonca aj niektorí z vyšších pozícií v spoločnosti, sa rozhodli Bend Studio opustiť. Dôvodom mal byť práve strach z toho, že ich štúdio pomaly, ale isto, pohlcuje práve spomínané Naughty Dog.

Vedúci štúdia následne požiadali o stiahnutie z projektu, aby pracovali na vlastnom titule. Doteraz nie je známe, či je nová hra Uncharted stále vo vývoji. Spomínaný portál Blomberg však tvrdí, že hra by mala byť minimálne na papieri hotová.

Bend Studio a ich ďalšie kroky

Days Gone vyšiel už pred dvomi rokmi v apríli. Hra si odniesla pomerne veľa kritiky za jednoduchý a ľahko predvídateľný príbeh. Okrem iného hra spočiatku obsahovala aj množstvo technických problémov, ktoré sa však štúdiu podarilo pomerne rýchlo odstrániť.

Hra si však svoju pozornosť utrhla v momente kedy sa ukázalo, že bude obsahovať obrovské hordy „zombíkov“ v otvorenom svete. Avšak aj v tomto prípade prišlo mierne sklamanie, keďže sa ich v obrovskom množstve objavilo len pár. V konečnom dôsledku však išlo o zábavný a vydarený titul v časoch, kedy chýbala poriadna príbehovka z post-apo sveta plného „zombíkov“.

Days Gone dostal na PS5 trochu starostlivosti a hra tam beží s rýchlosťou 60 snímkov za sekundu v dynamickom rozlíšení 4K. Na jar však príde o svoju exkluzivitu, o ktorej sa dočítate viac v tomto článku. Tí, ktorí ju ešte nehrali by to mali napraviť aj vzhľadom na fakt, že titul je momentálne dostupný v rámci PlayStation Plus.