Battlefield sériu povedie bývalý šéf Call of Duty

Odoberaj novinky cez  Google News
Battlefield 5 mapa Firestorm
Zdroj: Electronic Arts

Už len pár dní ostáva do odhalenia novej hry zo série Battlefield. Trailer by sme mali uvidieť už v stredu 9. júna, a to počas akcie Summer Game Fest. Ešte ored samotným odhalením novinky sme sa však dozvedeli zaujímavú skutočnosť. Po novom bude sériu Battlefield viesť Byron Beede, ktorý kedysi pracoval pre konkurenčné Call of Duty. Informuje o tom portál IGN.

Beede z Los Angeles bol dlhých 19 rokov súčasťou Activision Blizzard. Posledné dva roky dozeral na značku Call of Duty ako výkonný viceprezident a generálny riaditeľ. Okrem toho je podpísaný taktiež pod Call of Duty Warzone a mobilné diely série. Rovnakú funkciu zastával aj v prípade hry Destiny.

Podľa Electronic Arts bude Beede, ako bývalý šéf Call of Duty, dlhodobo strategicky prispievať k rastu série Battlefield. Na nový diel vydavateľ veľmi stavia, na pomoc povolal celú radu svojich štúdií, napr. aj Criterion. Či sa mu podarí zosadiť z trónu titul, na ktorom kedysi pracoval ukáže len čas.

Na záver len dodáme, že odhalenie nového Battlefieldu prebehne v stredu 9. júna o 16. hodine nášho času. Samotná hra by mala vyjsť koncom tohto roka na PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X a S a Xbox One. Ďalšie detaily by sme sa mohli dozvedieť 22. júla na akcii EA Play Live.