Battlefield na uniknutých záberoch potvrdzuje špekulácie

Odoberaj novinky cez  Google News
Hra Battlefield
Zdroj: origin.com

Na internete sa objavila dvojica screenshotov, ktoré majú pochádzať z nového dielu vojnovej first-person strieľačky Battlefield. Na tom pracuje štúdio DICE. Informuje o tom portál PC Gamer.

Obrázky neboli oficiálne potvrdené, ale o ich pravosti je presvedčený aj známy insider Tom Henderson. Ten si v priebehu rokov vybudoval dobrú povesť a v posledných mesiacoch informuje práve o Battlefielde.

Obrázky, aspoň podľa neho, majú potvrdzovať staršie špekulácie Battlefield-u. Nový Battlefield sa má odohrávať 10 rokov v budúcnosti a pri boji budeme využívať moderné vybavenie. Zbrane majú byť založené na tých súčasných, resp. tých experimentálnych. Vyzerá to tak, že obrázky pochádzajú z traileru, ktorý by nám EA mala v dohľadnej dobe ukázať.

Čo prinesie nový Battlefield?

Henderson už skôr povedal, že sa hra Battlefield na uniknutých záberoch bude volať jednoducho Battlefield a bude obsahovať aj príbehovú kampaň. V nej si podľa všetkého zahráme za špecializovanú jednotku a zapojíme sa do konfliktu dvoch superveľmocí – Ruska a USA. Čerešničkou na torte má byť rozsiahly systém deštrukcie s možnosťou zničiť celú budovu, dynamický systém počasia a možnosť zahrať si kampaň v kooperácii.

Samozrejmosťou má byť multiplayer. V ňom Henderson očakáva battle-royal režim a na výber štyri triedy s rôznymi schopnosťami a vybavením. Viac o novinke si môžete prečítať aj v tomto článku.

Na záver len dodáme, že nový Battlefield je v pláne na koniec tohto roka pre PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S.