Battlefield 6 je potvrdený aj s predbežným dátumom

Odoberaj novinky cez  Google News
Battlefield 5
Zdroj: ea.com

Fanúšikovia série Battlefield môžu otvárať šampanské. Alebo ho aspoň dať chladiť. Nový diel bol potvrdený, rovnako tak aj nové Need for Speed. Obe hry majú vyjsť vo fiškálnom roku 2021. Potvrdil to šéf spoločnosti Electronic Arts, Andrew Wilson. Informoval o tom portál DualSHOCKERS.

Zvyčajne štúdio vydáva novú hru Battlefield raz za dva roky. Keďže sa nám blíži vydanie nových konzol, EA posunulo vydanie o jeden rok, čo znamená, že vývojári v štúdiu DICE majú dostatok času na to, aby pripravili hru veľkých rozmerov. A presne taká hra by mal byť aj nový Battlefield 6. Aspoň podľa slov Wilsona, ktorý hovorí, že nový Battlefield bude doteraz nevídaných rozmerov. Zatiaľ nie je jasné, či naráža na veľkosť máp, alebo niečo iné.

Podobne je na tom aj nový diel Need for Speed. Aj ten chce EA vydať ešte vo fiškálnom roku 2021. Informácií o tejto hre zatiaľ veľa nie je, ale potvrdiť môžeme vývoj v štúdiu Criterion Games. Wilson nešetrí chválou ani na adresu tejto hry. Ponúkne vraj veľký skok vo vizuáloch. Pravdepodobne bude využívať všetky prednosti konzol novej generácie.

Čo sa dátumov vydania týka, konkrétne zatiaľ nie sú známe. Wilson však hovorí, že nový Battlefield 6 vyjde počas vianočných sviatkov v roku 2021. Need for Speed by mal tiež vyjsť niekedy v roku 2021. Battlefield 5 je momentálne v poslednom ťažení, keď doň vývojári pridávajú posledné veci a pripravujú sa na vydanie nového dielu. Hra je momentálne dostupná na platformy Xbox One, PS4 a PC. Nedokázala však zopakovať úspech Battlefield 1, či už predajom, alebo názormi od hráčov.