Battlefield 2042 naplní server botmi, ak nebude dosť hráčov

Odoberaj novinky cez  Google News
Battlefield 2042 server s botmi
Zdroj: Electronic Arts

Autori hry Battlefield 2042 sľubujú na konzolách súčasnej generácie zápasy až 128 hráčov naraz. To znamená, že hra potrebuje neustály prísun hráčov a veľký počet fanúšikov. Zatiaľ je otázne, či sa im to podarí, no štúdio DICE má riešenie. Aby bol herný server v Battlefield 2042 stále plný, nasadia botov. Teda, ak na serveri nebude plný počet hráčov, zahráte si proti počítaču. Štúdio tak chce zabezpečiť, aby sa každý zápas odohral s počtom 128, či už s reálnymi hráčmi, alebo nie.

Informácia pochádza z oficiálnej stránky hry, kde je napísané, že boti budú nasadení vždy, keď sa nedosiahne plný počet reálnych hráčov na serveri. To ale neznamená, že proti nim budete hrať každý zápas. Battlefield je silná značka a preto sa dá očakávať, že hráčska základňa bude veľká. Minimálne po vydaní hry. Následne bude záležať na tom, ako autori hru pripravili, či bude mať dostatok obsahu a či dokáže hráčov pri hre udržať.

Problémom však môžu byť konzoly novej generácie. Tých je nedostatok a tak môže byť problém naplniť v Battlefield 2042 server 128 hráčmi v každom zápase. Dá sa očakávať, že hráči na konzolách PlayStation 5 a Xbox Series X/S budú botov stretávať častejšie, než hráči na PlayStation 4 a Xbox One. Konzoly starej generácie nebudú ponúkať zápasy pre 128 hráčov, to je výhrada nových konzol, aj preto bude jednoduchšie naplniť server na starších konzolách.

Boti sa ale dostanú aj do sólo zápasov. Nový Battlefield 2042 síce nemá kampaň a ani battle-royale mód, no ponúkne sólo režim, v ktorom si môžete vyskúšať nové zbrane, taktiky alebo stratégie. Aj v tomto režime na vás budú čakať AI vojaci, na ktorých si všetko môžete vyskúšať. Hra vychádza 22. októbra tohto roku na platformy PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X/S.