Battlefield 2042 dostane príbehové pozadie

Odoberaj novinky cez  Google News
EA predstavilo Battlefield 2042
Zdroj: ea.com

Aj keď už nejaký ten čas vieme, že sa najnovší Battlefield bude musieť zaobísť bez poriadneho singleplayeru, zdá sa, že istej formy kompenzácie sa hráči predsa len dočkajú. Okrem nových ukážok z multiplayeru v posledných dňoch sme sa dozvedeli aj jednu zaujímavosť. Battlefield 2042 sa dočká krátkeho filmu, ktorý naznačí príbehové pozadie celého konfliktu.

Poznáme už aj názov tohto krátkeho filmu – Exodus. Ako už z názvu vyplýva, základná premisa filmu sa bude točiť okolo hromadného presunu častí svetovej populácie, ktorý je podnietený stále viac skloňovanou krízou hmotných i energetických zásob dnešného sveta.

Nedostatok potravy, energie a čistej pitnej vody dohnal mnoho zo svetových národov k najrozsiahlejšej utečeneckej kríze v ľudskej histórii,

popisuje zápletku filmu oficiálny text autorov

Medzi týmito kočovníkmi, tzv. No-Pats, prúdiacimi od jednej hranici k druhej, sa okrem bežného obyvateľstva dostali aj príslušníci vojsk. Tí sú pripravení odpovedať na volanie tej zo strán konfliktu, ktorá im dokáže najviac pomôcť. A to buď USA alebo Rusko. Ich boj tak nebude spočívať ani tak v podpore jednej či druhej strany, než vo vlastnej snahe o vytvorenie sveta, v ktorom môžu žiť úplne nezávislo na situácii, ktorá ich stretla.

Film, ktorý načrtne príbehové pozadie v hre Battlefield 2042, bude mať premiéru 12. augusta o 17. hodine nášho času. Okrem toho budú autori hry v podstate od dnes vypúšťať krátke fiktívne reportáže, ktoré sa majú detailne zamerať na podobu lokácií očami spravodajcu Kayvana Bechira.

Pre viac herných noviniek sledujte náš web.