Battlefield 2042 čaká odklad. Kedy sa hry dočkáme?

Odoberaj novinky cez  Google News
Nový Battlefield 2042
Zdroj: ea.com

EA oznámila, že Battlefield 2042 čaká odklad. Dátum vydania sa tak posunie takmer o jeden celý mesiac. Pôvodný dátum bol nastavený na 22. októbra. Generálny riaditeľ DICE Oskar Gabrielson v tlačovej správe cituje pretrvávajúce komplikácie súvisiace s pandémiou COVID-19.

„Vzhľadom na rozsah a veľkosť hry sme dúfali, že naše tímy už budú spolu v štúdiu, keď sa priblížime dátumu vydania hry na trh. Vzhľadom na to, že súčasné podmienky nedovoľujú, aby sa tak stalo, hru nie je reálne vydať v tomto čase. Aj napriek obrovskej snahe tímu pracujúceho z domovov. Cítime, že je dôležité nájsť viac času pre splnenie vízie našich hráčov, ktoré majú od hry Battlefield 2042.“

Battlefield 2042 je prvou hrou od EA a DICE od roku 2018. Zároveň je to však aj najnovšia hra, ktorá sa dočkala odkladu. Našťastie hra sa neodkladá na budúci rok. Ako sme spomínali vyššie ide len o mierny posun. Titul je tak po novom naplánovaný na 19. novembra 2021.

Narozdiel od niektorých iných veľkých vydaní pôvodne plánovaných na rok 2021, Battlefield 2042 bude uvedený na trh ešte tento rok. Nebude mať vplyv na finančnú prognózu EA a jej fiškálny rok 2022. EA tiež uvádza, že nové informácie o otvorenej bete pre Battlefield 2042 budú oznámené ešte tento mesiac.

Battlefield 2042, ktorého čaká mesačný odklad, sa bude odohrávať v blízkej budúcnosti a bude zahŕňať charakteristické znaky série, ako sú rozsiahle bitky a obrovské otvorené mapy. Navyše sa odohráva počas ekologickej katastrofy. Takže hráči budú bojovať s prírodnými katastrofami, ako sú tornáda, ktoré sa objavia aj na mape. Novinkou bude aj režim s názvom Portal, ktorý umožní hráčom vytvárať vlastné hry pomocou aseetov z Battlefield 2042, Battlefield 1942, Battlefield Bad Company 2 a Battlefield 3.

Pre viac herných noviniek sledujte náš web.