Barracuda X je nový multiplatformový headset od Razer

Odoberaj novinky cez  Google News
Multiplatformový headset Razer Barracuda X
Zdroj: razer.com

Razer predstavil nový, bezdrátový multiplatformový headset. Razer Barracuda X pre herné a mobilné zariadenia umožňuje hranie na niekoľko zariadeniach súčasne a to doma aj vonku. Okrem všestrannosti a voľnosti sľubuje jeho užívateľom aj dlhodobé pohodlie, výkonné meniče a mikrofón s krištáľovo čistým zvukom. Ide totiž o úplne univerzálne bezdrátové herné slúchadlá typu 4 v 1. Tie sú kompatibilné s PC, konzolami PlayStation, Nintendo Switch aj zariadeniami Android.

Mnoho moderných slúchadiel je navrhnutých výhradne pre použitie buď v domácom prostredí, alebo na cestách, nie však na oboje zároveň. Prepínanie medzi zariadeniami však často býva zdĺhavé a pri párovaní pomocou Bluetooth často dochádza k problémom s ich pripojením. Headset Razer Barracuda X bol však navrhnutý tak, aby bol predovšetkým univerzálny a ľahko sa používal. Vďaka spoľahlivému bezdrôtovému pripojeniu s ultranízkou latenciou a pohodlnému, elegantnému a ergonomickému tvaru, výkonným meničom Razer TriForce a odpojiteľnému, výnimočne presnému kardioidnému mikrofónu s certifikátom od spoločnosti Discord, predstavuje riešenie pre hranie na veľa platformách.

Alvin Cheung, viceprezident oddelenia periférií vo firme Razer povedal, že množstvo aktuálne predávanych slúcahdiel dokáže ponúknuť multiplatformové využitie len káblami. Podľa neho Barracuda X spája výkonné herné funkcie a skutočné bezdrátové prepojenie 4 v 1. To všetko s dizajnom a jednoduchosťou slúchadiel pre každodenné použitie. Výsledkom je jeden univerzálny headset, ideálny na celodenné hranie kdekoľvek a na akejkoľvek platforme.

Pri navrhovaní headsetu Razer Barracuda X bol od začiatku kladený dôraz aj na štýl a pohodlie

Tím návrhárov firmy Razer využil roky skúseností a vložil špičkové technológie ozvučenia do pohodlného bezdrátového rámu na doma aj vonku. Headset prešiel pri navrhovaní intenzívnym procesom s cieľom spojiť ideálnu formu pohodlia a jednoduchosti. Výsledkom je konkávny tvar so zníženou hmotnosťou, čistými líniami a harmonickým prepojením náhlavného mostu s mušľami. Ten slúchadlám dodáva na elegancii a štýle. Skosené mušle s nízkym profilom sadnú na každé ucho a ponúkajú taktiež možnosť prispôsobiť si ich polohu a natočenie. Celé slúchadlá s náušníkmi z pamäťovej peny a širokým, mäkkým a ľahkým náhlavným mostom netlačí a váži len 250 gramov. Vďaka tomu sú slúchadlá pohodlné aj pri celodennom používaní.

Plynulé Plug and Play

Razer Barracuda X má vo výbave všetko nevyhnutné príslušenstvo a prináša tak perfektný multiplatformový zážitok ihneď po vybratí z krabice. Srdcom multiplatformového prepojenia tohto headsetu je USB-C hardvérový kľúč s technológiou Razer HyperSpeed Wireless. Barracuda X sa teda dokážu bez problémov prepojiť s PC, konzolami a Androidom. To všetko spôsobom Plug and Play, bez nutnosti párovania alebo externého softvéru a prípadných ovládačov.

Pre zariadenia, ktoré USB-C nemajú sa headset dodáva spolu s adaptérom z USB-C na USB-A. Kompatibilné možnosti pripojenia taktiež doplňuje ešte štvorpólový 3,5 mm jack pre analógové zariadenia. Headset sa predáva s nabíjačkou a jeho batéria vydrží až 20 hodín nepretržitého prehrávania.

Headset je vyladený k úplnej presnosti

Barracuda X ponúka to najnovšie z audio technológii od Razeru. Vďaka 40mm meničom Razer TriForce sa môže pochváliť špičkovým výkonom pre čistý zvuk so samostatne vyladenými frekvenciami pre čistejšie výšky, bohaté stredy a silné basy. Odpojiteľný hyperčistý kardioidný mikrofón umožnuje perfektne zrozumiteľnú komunikáciu pri hraní na všetkých platformách. Ponúka vylepšenú izoláciu hlasu, ktorá eliminuje ešte viac okolitého hluku zozadu a zo strán, zvýšenou citlivosťou pre lepšiu nízkofrekvenčnú odozvu a optimalizovanú konštrukciu pre čistejší a presnejší záznam hlasu. Bezdrátový herný headset jednoducho hrá, či je pripojený k čomukoľvek. Prináša všestrannosť, odľahčenú konštrukciu a jednoduché bezdrátové pripojenie.

Cena tohto headsetu sa pohybuje na úrovni 99,99 eur. Nedávno Razer predstavil aj iné slúchadlá.