Bandai Namco oslovilo autora fantasy, Brandona Sandersona, pre budúcu spoluprácu

Odoberaj novinky cez  Google News
Bandai Namco - logo spoločnosti
Zdroj: bandainamcoent.eu

Vydavateľ hier ako Elden Ring a Dark Souls, Bandai Namco, oslovil amerického autora fantasy Brandona Sandersona ohľadom možnej budúcej spolupráce. Sanderson, ktorý je známy najmä vďaka svojim fantasy románom Mistborn a Stormlight Archive, tento týždeň počas živého vysielania rozbalil balíček, ktorý dostal od vydavateľa hry. Informoval o tom portál VGC.

Autor dostal veľký balík Elden Ring, ktorý obsahoval meč, plášť a ďalší tovar na motívy hry od spoločnosti From Software, spolu s odkazom od spoločnosti Bandai Namco. „Majú záujem o to, aby sme možno niečo spoločne urobili, to je to, čo sa tam píše,” povedal Sanderson na streame. „Ja vlastne tiež. Takto to robím ja: Takže im možno budem musieť poslať svoj návrh a uvidíme, čo si o tom myslia.“

Autor ďalej prezradil, že už vymyslel námet pre ďalšiu soulsovku, čo je názov, ktorý fanúšikovia používajú pre série Demon’s Souls, Dark Souls, Bloodborne, Sekiro a Elden Ring od spoločnosti From Software. Samotná najnovšia hra, Elden Ring, je výsledkom spolupráce s autorom fantasy Georgeom R. R. Martinom. Sanderson už skôr tvrdil, že o napísanie Elden Ring mal byť požiadaný on a nie Martin.

„Štyri roky som pripravoval príbeh pre Magic: The Gathering, takže keď ma Magic oslovil a povedal: ‘Hej, chceš napísať príbeh?’ Mohol som povedať: Áno, už jeden mám a pošlem vám ho! A tak som aj urobil.“

„Rovnako som premýšľal, čo by som urobil, keby som mal pripraviť príbeh pre soulsovku? Samozrejme, že o tom nemôžem rozhodovať ja, však? Ale mám to v hlave, takže možno sa odo mňa niečo dozviete. Mám nejaké nápady… Vždy mám nápady.”

Na záver len dodáme, že vývojárske štúdio From Software je nezávislé, ale dlho spolupracovalo so spoločnosťou Bandai Namco na hrách ako sú série Dark Souls či Armored Core.