Back 4 Blood predstavuje svoj PvP mód Swarm

Odoberaj novinky cez  Google News
E3 2021: Back 4 Blood PvP mód Swarm
Zdroj: Turtle Rock, spawn.sk

Autori hry Back 4 Blood nám predstavili mód Swarm v ich pripravovanej multiplayer hre. Ten vás postaví do ťažkej úlohy, kde medzi sebou budú bojovať dva tímy – Cleaners a Ridden. Hra bola detailnejšie predstavené počas prezentácie Warner Bros. Games vrámci konferencie E3. Pôjde v podstate o hru na štýl Left 4 Dead, kde hlavnú úlohu hrajú nakazení a ľudia. Prináša však niekoľko vylepšení, ktoré by mali zaručiť úspech medzi hráčmi.

Ako Left 4 Dead, ale s vylepšeniami

Hru má na starosti štúdio Turtle Rock Studios, ktoré má s týmto žánrom bohaté skúsenosti. Mohli ste si od nich zahrať hry Left 4 Dead a Evolve, pričom druhá menovaná nedopadla až tak slávne, ako by sa možno čakalo. Teraz je však štúdio späť pripravené opäť vstúpiť do tej istej rieky – avšak lepšie pripravené. Hra bola ohlásená ešte minulý rok počas Game Awards a odvtedy fanúšikovia netrpezlivo čakali na ďalšie informácie. Dočkali sa počas E3, na ktorej Warner Bros. a autori hry predstavili multiplayer mód Swarm.

Príbeh hry sa odohráva po tom, čo katastrofické udalosti vyhladili väčšinu ľudstva. Títo ľudia zo sveta ale neodišli, sú stále v ňom s jediným rozdielom – sú značne zmutovaní. Tí, ktorí katastrofu prežili a ešte nie sú infikovaní sa v hre nazývajú Cleaners. Naopak, ľudia, ktorí nemali také šťastie a nakazil ich vírus sa v hre volajú Ridden. Vzhľadom na to, že hra Back 4 Blood je vyvíjaná rovnakým tímom ako hra Left 4 Dead, hráči môžu očakávať známe herné mechaniky a niečo navyše.

Ľudia verzus nakazení

V predstavenom móde Swarm sa v Back 4 Blood proti sebe postavia dva tímy. Ako sme už spomínali – nakazení a ľudia. Princíp je jednoduchý. Hrá sa na dva víťazné zápasy z celkového počtu troch (teda Best of 3). Na začiatku máte možnosť vybrať si stranu, no počas hry si niekoľkokrát vymeníte pozície. Tím, ktorí dokáže prežiť za Cleanerov čo najdlhšie, vyhráva. Najlepšou stratégiou je nájsť si miesto, ktoré môžete dostatočne zabarikádovať a obrániť sa. Budete musieť odrážať útoky infikovaných a vyhýbať sa miestam, ktoré majú pod kontrolou.

Infikovaní na druhú stranu môžu vyberať zo širokej škály rôznych typov “postáv”. Navyše, budú mať k dispozícii aj rôzne schopnosti aby Cleanerov mohli dostať čo najrýchlejšie. Gameplay zábery z hry vyzerajú sľubne, rovnako tak ako nové mechaniky. Napríklad systém kartičiek, ktorými si môžete vylepšovať svoje schopnosti. Autori hry hneď po prezentácii ubezpečili, že hra nebude mať žiadne pay-to-win mechaniky a kartičky sa budú dať získať hraním.

Back 4 Blood vychádza 12. októbra na platformy PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X/S. Bude dostupný hneď v deň vydania aj v predplatnom Xbox Game Pass.