Back 4 Blood bude vyžadovať neustále pripojenie na internet

Odoberaj novinky cez  Google News
Back 4 Blood
Zdroj: epicgames.com

Na konferencii E3 2021 sa o tejto hre hovorilo pomerne často. Štúdio Turtle Rock teraz prišlo s ďalšou informáciou, ktorá ale mnohých nepoteší. Hra Back 4 Blood bude vyžadovať neustále pripojenie na internet, čo znemožní akékoľvek hranie v offline móde. Aspoň zo začiatku. Vývojári sa chcú pozrieť na možnosti offline hranie po vydaní hry.

Nezáleží, či kampaň v hre budete hrať sami, proti umelej inteligencii, alebo s priateľmi proti iným hráčom. Vo všetkých prípadoch musíte byť pripojený na internet. To platí aj počas hranie, nie len pri spustení hry. Štúdio Turtle Rock však dodáva, že už teraz sa pozerajú na možnosti offline hrania. Riešiť to však budú až po plnom vydaní hry. “Do budúcna sa pozeráme na možnosť hrania bez pripojenia na internet, nateraz však platí, že pripojenie budete potrebovať,” napísalo štúdio na Twitteri.

Hra Back 4 Blood by sa dala chápať ako duchovný nástupca hry Left 4 Dead. Už len názov hovorí za všetko. Turtle Rock je totiž štúdio, ktoré vytvorilo aj Left 4 Dead a čosi menej úspešnú hru Evolve. Tá krátko po vydaní prešla na model free-to-play, no ani ten jej veľmi nepomohol. Od vydania hry Back 4 Blood si štúdio sľubuje veľa, najmä vďaka spojeniu známej hernej mechaniky a noviniek.

Štúdio ale oznámilo aj dobré správy, ktoré hráčov nepochybne potešia. Napríklad, že všetci v skupine budú mať prístup ku všetkým DLC, pokiaľ ich vlastní líder tejto skupiny. Inými slovami, ak vás do hry pozve kamarát, ktorý má zakúpené všetky DLC, budete ich s ním môcť hrať aj vy. O hre sme viac písali v tomto článku hneď po predstavení na konferencii E3 2021.