Avatar: Frontiers of Pandora prezradil detaily o svete

Odoberaj novinky cez  Google News
Avatar: Frontiers of Pandora dorazí v roku 2022
Zdroj: ubisoft.com

Vývojári z Massive Entertainment diskutovali o aktualizáciách vykonaných na ich engine Snowdrop. Detaily prezrádzajú, že cieľom bolo dosiahnuť, aby Avatar: Frontiers of Pandora nielenže zažiaril na nových konzolách, ale aj aby plne využil ich hardvér. Okrem toho sme sa dozvedeli aj ďalšie detaily o hre.

Vývojári uviedli, že inovovali a masovo vylepšili svoj engine Snowdrop. Museli tak spraviť najmä z dôvodu prichádzajúceho titulu Avatar: Frontiers of Pandora pre najnovšiu generáciu konzol. Avšak nielen kvôli nemu.

Spoločnosť Massive sa o tejto problematike rozrozprávala počas ich technickej prezentácie. Hovorili o tom, ako tvorcovia The Division vylepšili ich engine a jeho pokročilý systém mikro-údajov. Ten umožňuje spracovať tisíce aktív počas jednej snímky.

To umožňuje priniesť detailnejšie prostredie, ktoré je plné vegetácie. Tím chcel vložiť do hry viac objektov, rovnako ako tomu bolo pri jeho predchádzajúcich tituloch. Tento engine tiež produkuje interaktívne shadery. Tie sú viditeľné pri zmenách vykonaných hráčom v hre. Patria sem dokonca simulácie vetra a interakcie rastlín.

Detaily

Snowdrop tiež využíva raytracing v reálnom čase, ktorý vylepšuje osvetlenie v hre, od bioluminiscencie tvorov po svetlo a tiene a dokonca aj rôzne osvetlenie okolo oblakov. Zvyšuje tiež realistickosť časových cyklov a počasia. V hre budú NPC reagovať na počasie aj na dennú dobu. To znamená, že ostatné postavy budú schopné reagovať na stav sveta, aj napriek progresu hráča v hre.

Video zachádza do detailov trochu viac, pričom nie je príliš technické, takže by ste mu mohli venovať pozornosť. Počas Ubisoft Forward, v rámci tohtoročnej E3 nám spoločnosť ukázala debutový trailer na hru, ktorý bol dosť pôsobivý.

Akčná adventúra z pohľadu prvej osoby sa vyvíja od roku 2017 a zameria sa na bitku Na’vi proti ľuďom a ich industrializácii Pandory. Avatar: Frontiers of Pandora má vyjsť v roku 2022, pričom na ďalšie detaily si ešte budeme musieť počkať. Nateraz vieme len to, že vyjde na platformách Luna, PC, PS5, Stadia a Xbox Series X / S.