Autori hry Minecraft majú údajne v pláne až dve nové hry

Odoberaj novinky cez  Google News
Minecraft - Mojang Studios
Zdroj: Mojang

Bude sa štúdio Mojang držať tradície a prinesie novú hru z prostredia Minecraftu? Alebo to bude úplne niečo iné, čo by sme od nich nečakali? Odpoveď na tieto otázky vám v tomto článku bohužiaľ neponúkneme. No spoločne sa pozrieme na posledné informácie o tom, že štúdio Mojang, ktoré stojí za hrou Minecraft, pripravuje až dve úplne nové hry.

Podľa stránky Windows Central sa môžeme tešiť “na ešte viac Minecraftu”. V článku totiž uvádzajú, že štúdio Mojang pripravuje dve nové projekty, ktoré nie sú ani Minecraft, ani Minecraft Dungeons. Na internete sa tak objavujú špekulácie, že štúdio ostane verné Minecraftu, no opäť ho privedie v inej podobne. Hovorí sa aj napríklad o hre na štýl Stardew Valley, iba zo sveta Minecraftu. Prípadne niečo podobné hre Terraria. Tieto informácie vychádzajú z Instagramových príspevkov, ktoré štúdio uverejňuje. Na obrázkoch môžeme vidieť svet Minecraftu, avšak v 2D štýle. Je však logické, že štúdio nebude uverejňovať zábery z nového projektu ešte predtým, než ho oficiálne oznámi.

Aj keď Mojang stále pracuje na dvoch spomínaných hrách vyššie, druhá z nich – Minecraft Dungeons, sa takpovediac blíži ku koncu. Štyri zo šiestich plánovaných DLC sú už vydané a tak je logické, že sa autori začínajú pomaly zameriavať na nové projekty. Prípadne späť na Minecraft, do ktorého neustále pridávajú nové aktualizácie. Štúdio spustilo pred pár rokmi aj mobilnú hru Minecraft Earth, ktorú však nadobro zrušili v lete tohto roku.

Popularita značky Minecraft dostatočne naznačuje, že Microsoft, vlastník štúdia Mojang, sa bude naďalej sústrediť práve na túto sériu a prinesie niečo nové. Stále to však bude mať čo dočinenia s Minecraftom a naočakáva sa úplne nový projekt.