Autori Far Cry 6 sa chcú vyhnúť problému, aký mal Cyberpunk

Odoberaj novinky cez  Google News
Far Cry 6
Zdroj: Ubisoft

Aj napriek tomu, že Far Cry 6 bude využívať všetky prednosti najnovších konzol, vyjde aj na starú generáciu. Ubisoft si je vedomý, ako to dopadlo v prípade hry Cyberpunk. Štúdio CD Projekt Red vtedy neukázalo v plnej miere, v akom stave je hra na konzolách PS4 a Xbox One. Vznikli z toho iba problémy a dôvera v poľské štúdio bola naštrbená. Tomu sa chce Ubisoft vyhnúť.

Kvalitné grafické spracovanie je jednou z hlavných vecí, ktorou chce nový Far Cry 6 zaujať. Je jasné, že na konzolách Xbox Series X a PlayStation 5 bude hra vyzerať úžasne. Prípadne ešte na výkonnom počítači. Čo však so starou generáciou konzol, na ktorú hra vyjde? Podľa Ubisoftu beží úplne bez problémov. No nemáme sa spoliehať iba na ich slová. Chcú nám ukázať chod hry aj vo videu a to ešte pred vydaním.

Potvrdil to David Grivel zo štúdia Ubisoft Toronto v rozhovore pre zahraničný magazín VGC. Podľa jeho slov bude Far Cry 6 hnať nové konzoly do limitov, ale zároveň chcú, aby bežal čo najlepšie aj na starej generácii. “V najbližších týždňoch a mesiacoch budeme určite ukazovať čoraz viac záberov z hry,” hovorí Grivel v rozhovore. “Čo môžem povedať, no naozaj nemôžem ísť do detailov, je, že hra beží bez problémov aj na platformách PS4 a Xbox One.”

Na otázku o tom, či hra momentálne trpí na starých konzolách nejakými nedostatkami odpovedal, že sa snažia zabezpečiť čo najlepší zážitok. Takže žiadne nedostatky neprichádzajú do úvahy. Ak by vás skôr zaujímalo ako si nové konzoly poradia s hrou, aj na to má Grivel odpoveď. Xbox Series X aj PlayStation by mali hru bez problémov zvládať v rozlíšení 4K a 60 FPS.

Far Cry 6 vychádza 7. októbra na platformy PC, Xbox One, Series X, PS4, PS5, Google Stadia aj Amazon Luna.