Autori Among Us sa vyjadrili k novému Impostors módu vo Fortnite

Odoberaj novinky cez  Google News
Fortnite verzus Among Us
Zdroj: spawn.sk

Do populárnej hry Fortnite pribudol mód Impostors. Ak vám tento názov príde povedomý, možno (určite) ho poznáte z hry Among Us. Zatiaľ čo Among Us sa celý sústredí na hľadanie zradcov, Fortnite to pridáva iba ako špeciálny mód. Podobnosť s Among Us je pritom veľmi vysoká, ba dá sa povedať, že ide o úplne rovnakú hru a mechaniku. Vývojári Among Us sa k tomuto módu vyjadrili na sociálnych sieťach a neskrývajú sklamanie.

Epic Games, autori hry Fortnite nečakane oznámili nový mód s názvom Impostors. Ten sa už nachádza v hre a môžete si ho vyskúšať. Princíp je jednoduchý, priam rovnaký ako v hre Among Us. Je určený pre desiatich hráčov, pričom dvaja z nich sú zradcovia. Ich úlohou je robiť napriek ostatným a poškodzovať rôzne moduly na mape. Celá hra sa odohráva na palube ponorky. Podobne ako v Among Us, aj v Impostors móde musíte zvolať poradu a diskutovať o tom, kto je zradca a koho vyhodíte z paluby. Ďalší opis módu je zbytočný, keďže skutočne ide o úplne rovnaký princíp ako v hre Among Us.

Členovia štúdia InnerSloth, ktorí stoja za hrou Among Us, na sociálnych sieťach neskrývajú sklamanie z tohto módu. Je to nanajvýš prekvapivé, keďže Epic je známy tým, že do Fortnite pravidelne pridáva spolupráce s tretími stranami. Otázkou je, prečo to tak neurobili aj teraz. Mód vydali na vlastnú päsť bez akejkoľvek zmienky hry Among Us. InnerSloth sa údajne pokúšal o spoluprácu s Epic Games už dlhšie, no nevyšla.

Aspoň o 10% viac úsilia a pridať niečo vlastné

Vedúca programátorka Unity sa vyjadrila jednoduchým komiksom, ktorý si môžete pozrieť nižšie. Vyjadril sa aj programátor Gary Porter, ktorý napísal že mód Impostors je “v poriadku”, pretože prehodili miestnosti s rozvodmi a ošetrovňu. “Navyše prepojili bezpečnostnú miestnosť s kafetériou,” dodal vo svojom príspevku. Naráža totiž na mapu Skeld. Prvú mapu, ktorá sa v hre Among Us objavila. Mapa v Impostors sa na ňu v istých veciach podobá.

Spoluzakladateľ štúdia InnerSloth na Twitteri napísal, že mechaniku hry Among Us si patentovať nedali. Podľa jeho názoru by to nebolo fér pre konkurenciu a zdravý herný priemysel. Svoje znepokojenie však vyjadril nad tým, že autori módu Impostors mohli dvihnúť svoje úsilie aspoň o 10% a pridať do hry niečo originálne. Nie je to prvý krát, čo je Epic obvinený z takzvaného “vykrádania”. Keď pridali battle-royale mód, PUBG Corporation obvinilo Epic z vykrádania ich hry a nápadov.