Astral Chain je už oficiálnou značkou Nintenda

Odoberaj novinky cez  Google News
Astral Chain
Zdroj: czechgamer.com

Po tom, čo oficiálna webová stránka Astral Chain minulý týždeň zmenila zoznam autorských práv, spoločnosť PlatinumGames potvrdila, že už dlhšie patrí táto IP spoločnosti Nintendo. Tieto informácie priniesol portál VG247.

Astral Chain je titul z roku 2019, ktorý vyšiel na Nintendo Switch. Hra bola verejnosťou dobre prijatá. Nejde však o prvý titul, ktorý bol od spoločnosti PlatinumGames dobre prijatý. Dávnejšie vyjadrenia spoločnosti PlatinumGames boli, že sú spoluvlastníkom hry spoločne s Nintendom, aj keď práva na hru vlastnilo Nintendo.

Teraz v rozhovore pre VGC vedúci štúdia Atsushi Inaba uviedol, že situácia je taká „ako vyzerá. Je to tak, ako je to napísané na webe: Astral Chain je ich IP a ako také, existujú určité obmedzenia, o ktorých si myslíme, že by sme o nich mali hovoriť,“ uviedol vývojár PlatinumGames.

Čo to však znamená pre budúcnosť série, sa ešte len uvidí. Minulý rok sme videli, ako PlatinumGames získali kontrolu nad The Wonderful 101. To viedlo k uvedeniu remastrovanej verzii hry na PC, PS4 a Switch. Spoločnosť urobila všetko pre to, aby sa samo prezentovalo ako samostatné štúdio.

Vzťahy medzi týmito dvoma spoločnosťami sú teda tak trochu zvláštne. PlatinumGames kedysi naznačoval, že Astral Chain by mohol skončiť aj na iných platformách. Teraz už však vieme, že celá IP hry patrí spoločnosti Nintendo. Preto je veľmi nepravdepodobné, že by hra vyšla aj na iných platformách.